نور خورشید برای همه باکتری ها مرگ آور نیست !

۱۳۸۶/۰۶/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6627
نور خورشید برای همه باکتری ها مرگ آور نیست !

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از مهر، دانشمندان علوم پزشکی در تازه ترین یافته های خود دریافته اند که رشد و ادامه حیات باکتری مرگ بار Brucella  که عامل بیماری خطرناک تب مالت شناخته شده است به قرار گرفتن در معرض طول موج نور آبی بستگی دارد. این طول موج در نور خورشید نیز وجود دارد.

به گفته محققان این یافته جدید می تواند به ارایه شیوه های نوینی برای مقابله با این ارگانیسم ها و تیره های مربوط به آن شود.

بر اساس گزارش "ساینس" دانشمندان در جریان یافتن شیوه های نوین درمانی برای باکتری بیماری خطرناک تب مالت، کشف کردند که این باکتری حاوی کلاسی از پروتئین های علامت دهنده است که LOV نامیده می شوند.

در گیاهان این پروتئین ها به وجود نور، اکسیژن یا جریان ضعیف برق واکنش نشان می دهند. هنگامی که این پروتئین ها فعال می شوند، گیاهان را تحریک به رشد به سوی منبع نوری می کنند اما نقش آنها در باکتری Brucella ناشناخته بوده است.

اما اکنون به نظر می رسد که دانشمندان پی به راز این مساله برده باشند. آنها دریافتند که هرگاه این پروتئین ها در معرض امواج نوری آبی رنگ خورشید قرار می گیرند، LOV هایی که در این باکتری قرار دارند پروتئین های دیگری را علامت دهی می کنند که به باکتری می گویند تولید مجدد کنند.
 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.68325s, 18q