پایانی برای همه تزریقهای دردناک

۱۳۹۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۰۱ - کد خبر: 66276
سلامت نیوز : نوآوری جدید محققان موسسه فناوری ماساچوست می تواند پایان تمام تزریقهای دردناک باشد، چرا که این دستگاه می تواند واکسن را چون تاتو بی درد، از طریق سوزنهای ریز وارد پوست کرده و طی چند روز آن را به بدن منتقل کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ محققان اظهار می دارند این میکرو سوزنها می توانند راه بسیار ایمن تر و کم دردتری برای انتقال نسل جدید از واکسنها باشد.محققان موسسه فناوری ماساچوست یادآور شده اند که این سیستم می تواند برای انتقال واکسنهای دی ان ای برای بیماریهای خطرناکی چون اچ آی وی به کار رود.

سیستم واکسینه میکرو سوزن از سوزنهای ریزی برای نفوذ به پوست استفاده می کند و آن را طی چند روز به بدن منتقل می کند.با این سوزنها واکسن به سرعت وارد پوست می شود و لایه ای شبیه به تاتو در بدن شکل می دهد.

این میکروسوزنها با هدف مختل کردن سطحی ترین لایه های پوست طراحی شده است تا مانع از رسیدن واکسن به پایانه های عصبی و رگهای خونی شود و تزریق بی درد و ایمن تر از سوزنهای زیرجلدی انجام شود.

براساس اظهارات دارل آیروین استاد مهندسی زیستی و علوم مواد موسسه فناوری ماساچوست این نوع از انتقال واکسن می تواند پایان بخش نیاز به تزریق واکسن با سرنگ باشد.وی افزود: در این روش تنها باید سوزنها را برای چند دقیقه روی پوست نگاه دارید و آن را بردارید، این امر موجب می شود که داروی تزریق شده پشت این ورقه های نازک پلیمر وارد پوست شوند.

این میکرو سوزنها قرار است برای استفاده از نسل جدید واکسنهای دی ان ای مورد استفاده قرار بگیرند.واکسنهای کنونی با قرار دادن سیستم ایمنی در معرض مهاجمان بالقوه، به بدن برای توسعه سیستم ایمنی کمک می کند.

درحال حاضر دانشمندان روی تولید واکنسهای دی ان ای کار می کنند تا انتقال ژنها تسهیل شود. در آن صورت سلولهای افراد واکسینه شده ملکولهایی از این مهاجمان بالقوه تولید می کنند که می تواند به سیستم ایمنی بدن کمک کرده، تهدیدهای خطرناک را شناسایی کند؛ این فرآیند موجب می شود که تأثیر واکسنهای جدید از واکنسهای عالی بیشتر باشد.

تزریقهای بی درد با استفاده از میکرو سوزنهایی انجام می شود که وارد پوست می شود و اجازه می دهد که داروطی زمان به بدن انتقال یابداین درحالی است که محققان همواره تلاش کرده اند راهی برای انتقال  موثرتر دارو پیدا کنند و تاکنون بهترین راه تزریق و به کاربردن یک جریان الکتریکی به پوست بوده است.

این سوزنهای ریز دارو را بدون درد منتقل می کنند چراکه آنها تنها به خارجی ترین لایه پوست وارد می شوند که در آن هیچ پایانه عصبی وجود ندارد.وقتی که دارو زیر پوست قرار گرفت به محض قرار گرفتن در تماس با آب طی چند روز و یا هفته به بدن راه می یابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.7263s, 18q