تغییرات برنامه پزشک خانواده در جهت تکامل آن است

۱۳۹۱/۱۱/۱۲ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 66333

سلامت نیوز : سرپرست وزارت بهداشت با بیان این که در امر بهداشت و درمان اولویت نخست‌مان ارایه مراقبت‌های اولیه و اجرای صحیح برنامه پزشک خانواده است، گفت: تغییرات ایجاد شده در برنامه پزشک خانواده در جهت تکامل این برنامه است.

دکتر محمدحسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در حال کامل شدن است. تغییراتی که در این برنامه اعمال خواهد شد در جهت تکامل آن است.

وی افزود: سال‌ها در سیستم پزشک خانواده کار کردم. این برنامه باید برای پزشک خانواده انگیزه ایجاد کند تا بیمار برای وی محوریت داشته باشد.

سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر آن که بر اساس قوانین توسعه‌ای کشور، قرار بود سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت کاهش یابد، چرا این قانون تاکنون محقق نشده است؟ گفت: کاهش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت دغدغه مجلس، دولت و من است و باید به سرعت آن را کاهش دهیم.

طریقت منفرد ادامه داد: برنامه پزشک خانواده در کاهش هزینه‌های مردم بسیار تاثیرگذار است. به عبارت دیگر در این برنامه پزشک انگیزه می‌یابد که هزینه‌های غیرضروری را کاهش داده و سیاست‌های حاکمیت را اجرا کند. در مجموع با اجرای صحیح این برنامه هزینه‌های غیرضرور به حداقل می‌رسد.

وی همچنین درباره بودجه 92 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این زمینه ما برنامه‌هایمان را ارایه داده‌ایم. بی‌تردید بودجه 92 بر اساس امکانات کشور نوشته می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.24652s, 18q