رژيم غذايي نادرست موجب بروز افسردگي مي شود

۱۳۸۶/۰۶/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6636
رژيم غذايي نادرست موجب بروز افسردگي مي شود

دكتر كيمياگر متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب گفت: رژيم غذايي برنامه سازمان يافته غذايي روزانه بوده و بيشتر افراد رژيم را به معناي كم خوردن مي دانند.
وي مراجعه كنندگان براي دريافت رژيم غذايي را افراد 9 سال به بالا عنوان كرد و گفت؛ سختي و آساني رژيم ها نسبي بوده و بيشتر رژيم هاي توصيه مي شود كه فرد در ماه 3 و4 كيلوگرم لاغر كند چرا كه رژيم غذايي نادرست موجب تحليل بافت هاي حياتي مانند قلب، خشك شدن پوست، ريزش مو، عصبي شدن، افسردگي مشكلات گوارشي و زخم معده مي شود.
كيمياگر خواب و آب را در كاهش وزن موثر دانست و گفت: آب به دليل نداشتن كالري تاثيري در چاقي و لاغري ندارد و كساني كه به آب درماني رو مي آورند آب آنها را لاغر نكرده بلكه غذانخوردن باعث كاهش وزن آنان شده است خواب نيز مانند آب چاق يا لاغر نمي كند بلكه به فعاليت بدني و سن هر فرد بستگي دارد.
وي در مورد داروهاي لاغركننده گفت: به دليل خطرات افزايش فشارخون، قلب و ديگر بيماري ها اين داروها بايد با تجويز پزشك مصرف شود و عمل جراحي آخرين درمان چاقي بوده كه در آن معده را دوخته و حلقه مي گذارند تا اشتهاي فرد كم شود كه البته بايد گفت هيچ عمل جراحي بدون عارضه نيست.
متخصص تغذيه عوامل ژنتيكي و وراثتي را در لاغري افراد موثر دانست و افزود: استفاده از كلسيم، پروتئين و ويتامين هاي A ،C در دوران جواني باعث افزايش قد مي شود چرا كه چاقي مانع رشد قدي فرد مي شود.
وي با اشاره به رژيم گياه خواري و استفاده همزمان تخم مرغ ولبنيات در مورد رژيم با آبزيان گفت: ماهي هاي قزل آلا، كپور، سارديس و كليكا به دليل داشتن چربي زياد مانع جذب چربي هاي مضر شده و براي لاغري مفيد است.
وي كاهش كالري دربافت هاي بدن با مصرف نكردن شيريني ها و انجام ورزش هاي شنا، كوهنوردي، بدمينتون، دويدن، دوچرخه سواري، بسكتبال و پياده روي كه در هر 4 دقيقه كالري مي سوزاند را براي كاهش وزن مناسب دانست و در مورد رژيم دوران شيردهي گفت: خانم هاي شيرده از ماه پنجم با تجويزپزشك و غذايي مشخص مي توانند براي كاهش چربي هاي اضافي بدن اقدام كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.59533s, 18q