چرا آسیایی‌ها بیشتر مستعد ابتلا به آنفلوآنزای شدید هستند؟

۱۳۹۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۵ - کد خبر: 66379
سلامت نیوز:‌ پزشکان انگلیسی و چینی در یک آزمایش جدید «نسخه ژنتیکی» را شناسایی کرده‌اند که توجیه می‌کند چرا چینی‌ها بیشتر مستعد آلوده شدن به ویروس آنفلوآنزای H1N1 موسوم به آنفلوآنزای خوکی هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شناخت این «نسخه ژنتیکی» به پزشکان کمک خواهد کرد، افرادی را که بیشتر در معرض خطر ابتلا به انواع حاد آنفلوآنزا هستند، شناسایی کرده و برای درمان، این افراد را در اولویت قرار دهند.

این مطالعه همچنین توصیه می‌کند که چرا نسخه‌های جدید ویروس آنفلوآنزا اغلب از آسیا ظهور می‌کنند. چون در واقع نسخه ژنتیکی rs12252-C در بین مردم نژاد آسیایی بسیار شایع‌تر از سایر قاره‌ها است و دارندگان این ژن در برابر ویروس‌های آنفلوآنزا آسیب‌پذیرترند.

به گزارش ان بی سی، دکتر تائو دونگ از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه آکسفورد در انگلیس که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته در این رابطه متذکر شد: درک این مطلب که چرا برخی افراد در برابر این بیماری آسیب‌پذیرتر هستند، امری حیاتی است چون به کارشناسان بهداشتی کمک می‌کند که بتوانند اپیدمی‌های آنفلوآنزا را بهتر تحت کنترل داشته باشند و مانع از مرگ افرادی شوند که به ویروس این بیماری آلوده می‌شوند.

این بررسی که شرح آن در مجله تخصصی "Nature Communications" گزارش شده، تایید می‌کند که افراد دارای این نسخه ژنتیکی متفاوت شش برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به آنفلوآنزای حاد هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21323s, 18q