قرمزیا آبی،مسئله این است

۱۳۹۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 66406
سلامت نیوز : انتخاب رنگ اتاق همیشه یک دغدغه اساسی است به خصوص برای تازه عروس ها که تازه می خواهند تمام وسایل خانه را بخرند و با هم هماهنگ کنند،پاسخ به این سؤال که رنگ اتاقم باید چه رنگی باشد سوالی است که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده است. «زندگی ایده آل» نوشت: قطعاً هر رنگی تأثیر متفاوتی در فضای خانه و روحیه شما می گذارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ در نتیجه قبل از انتخاب آن، باید تأثیر کلی هر رنگ در منزل و البته رابطه آن با روحیه خودتان را بشناسید. هر رنگ با توجه به ویژگی هایی که دارد حس خاصی به خانه می دهد و برای فضای خاصی مناسب است. یادتان باشد این به این معنا نیست که باید همه دیوارها را یک رنگ بزنید. بهترین راه این است که از ترکیب چند رنگ هماهنگ و مورد علاقه تان استفاده کنید.

آبی: اگر دنبال آرامش هستید

حس و حال: به ندرت می توانید کسی را پیدا کنید که از رنگ آبی بدش بیاید. مهم ترین حسی که آبی به فضا می دهد آرامش و سردی است. در عین حال طیف های مختلف رنگ آبی می تواند حس های کاملاً متفاوتی به شما دهد. مثلاً همان طور که آبی روشن آرامش شما را زیاد می کند و تمرکزتان را افزایش می دهد، آبی تیره می تواند در تقویت اعتماد به نفس موثر باشد. علاوه بر این که این رنگ سرد است و می تواند فضایی که دارید را بزرگ تر از چیزی که هست نشان دهد.

برای کجا: آبی می تواند برای اتاق خواب شما رنگ مناسبی باشد. بهتر است در اتاق خواب از طیف های خواب آور آبی، مثل لاجوردی یا آبی روشن چرک که به طوسی روشن متمایل می شود استفاده کنید. برای سرویس بهداشتی هم آبی مناسب ترین رنگ است. چون فضای سرویس بهداشتی که معمولاً کوچک است را بزرگ نشان می دهد. در سرویس بهداشتی بهتر است از طیف های شبیه فیروزه ای استفاده کنید. فقط دقت کنید که رنگ آبی برای اتاق بچه ها مناسب نیست، سرمای این رنگ تحرک آن ها را کم می کند. آبی برای آشپزخانه هم مناسب نیست، چون جلوی اشتها را می گیرد.

سبز: اگر می خواهید سرزنده باشید

حس و حال: رنگ سبز آن قدر آرامش بخش و سرزنده است که آن را برای اتاق ها هم استفاده می کنند. این رنگ باعث تمدد اعصاب شما می شود و باعث ایجاد حس امیدواری در اعضای خانواده خواهد شد. به علاوه این رنگ به راحتی در هر خانه ای می نشیند و می تواند فضاهای کوچک را بزرگ تر از چیزی که هستند نشان دهد. البته نباید فراموش کنید استفاده از سبز تیره و کدر درست برعکس سبز روشن شما را افسرده خواهد کرد.

برای کجا: سبز برای تمام مناطق خانه رنگ مناسبی است اما برای بعضی جاها مناسب تر است. برای مثال سبز برای اتاق کار رنگ کاملاً مناسبی است چون می تواند خستگی را از تن شما بیرون کند. استفاده از کمی رنگ سبز در ورودی خانه حس خوبی به شما و مهمانان تان در ابتدای ورود به خانه خواهد داد.

قرمز: اگر می خواهید پرهیجان باشید

حس و حال: قرمز رنگ گرم و بسیار مهمی است. استفاده از آن به فضا هیجان وانرژی می دهد. اگر احساس می کنید فضای خانه شما کسل کننده شده می توانید این رنگ را به خانه تان اضافه کنید. این رنگ به فضای شما عمق می دهد، فراموش نکنید استفاده زیاد از این رنگ امکان دارد شما را عصبی کند. پس در کاربرد آن اعتدال را رعایت کنید.

برای کجا: رنگ قرمز اشتها را زیاد می کند. برای همین است که در بسیاری از رستوران ها از این رنگ استفاده می شود. در نتیجه قرمز برای آشپزخانه رنگی مناسب است. گرمای این رنگ به درد اتاق نشیمن شما هم می خورد چون باعث گرمی فضا می شود.

فقط فراموش نکنید قرمز به دلیل تندی و تیرگی فضای شما را کوچک تر نشان خواهد داد، بنابراین اگر فضای کوچکی دارید، بخش کوچکی از دیوار را قرمز کرده یا فقط روی دیوار چند طرح به رنگ قرمز کار کنید. هر ترکیبی حس متفاوتی به قرمز می دهد. مثلا ترکیب قرمز با سبز فضا را شاد و بهاری می کند یا ترکیب آن با قهوه ای و نارنجی حس پاییز را به خانه تان می دهد. ترکیب قرمز با سفید بسیار زیباست و خانه شما را تبدیل به یک خانه کلاسیک، گرم و زیبا خواهد کرد. اگر می خواهید قرمز را در آشپزخانه استفاده کنید بهترین همراه برای آن زرد است.

نارنجی: اگر می خواهید شاد باشید

حس و حال: رنگ نارنجی فضا را گرم می کند و حس اعتماد به نفس و امنیت را در شما تقویت می کند. از همه این ها مهم تر نارنجی رنگ شادی و نشاط است و استفاده درست از آن مثل نوشیدن یک لیوان آب پرتقال تازه باعث سرزندگی در منزل شما می شود.

برای کجا: بهتر است از رنگ نارنجی در اتاق خواب استفاده نکنید چون آرامش را از فضا می گیرد، به جای آن نارنجی برای آشپزخانه و اتاق غذاخوری رنگ مناسبی است. چون اشتها را زیاد می کند و حسی صمیمی به فضا می دهد. هر ترکیب یک حس متفاوت به این رنگ جادویی می دهد. مثلا اگر دنبال فضایی مدرن هستید می توانید دیوارها را نارنجی کمرنگ کرده و از وسایل سفید برای تزئین و دکور استفاده کنید.

اگر هم می خواهید فضای گرمی داشته باشید می توانید نارنجی را با لوازم قهوه ای هماهنگ کنید. اگر دنبال فضایی شادو سرزنده هستید، ترکیب نارنجی با آبی را امتحان کنید. فضای شما شبیه دریای تابستانی خواهد شد.

قهوه ای: اگر می خواهید با ثبات باشید

حس و حال: قهوه ای رنگ طبیعت است و به همین دلیل احساسات طبیعی را به خانه می آورد. این رنگ به فضای شما گرما، قدرت و ثبات می دهد. در یک اتاق بی روح ترکیب دیوارهایی به رنگ گرم با وسایل چوبی قهوه ای رنگ می تواند گرمای فضا را چند برابر کند.

برای کجا: می توانید رنگ قهوه ای را در آشپزخانه استفاده کنید. استفاده از آن در این فضا می تواند به محیط عمق بدهد.اگر وسایل نشیمن شما چوبی است، رنگ زدن یکی از دیوارها به رنگ قهوه ای تیره می تواند به زیبایی اتاق نشیمن کمک کند و جلوه خاصی به اتاق دهد. می توانید این رنگ را با حصیر یا قالیچه های پوستی تکمیل کنید تا ترکیب هماهنگی داشته باشید.

زرد: اگر امید می خواهید

حس و حال: زرد، رنگ آغاز روز است، بنابراین حس شروع دارد و به خانه شما گرما و روشنی می دهد. شور، نشاط و امیدواری هم از دیگر موهبت های این رنگ زیباست. زرد به دلیل روشنی و درخشندگی می تواند فضای شما را بزرگ تر و روشن تر از چیزی که هست نشان دهد. به همین دلیل برای فضاهای کوچک که قرار است شاد نشان داده شوند، رنگ مناسبی است.

برای کجا: زرد برای اتاق خواب مناسب نیست چون ممکن است باعث بی خوابی شود. اما این رنگ برای اتاق ناهارخوری و نشیمن و تمام فضاهای دیگری که در آن خانواده قرار است دور هم جمع شوند مناسب است و به فضای شما حس صمیمیت و دوستی می دهد. اگر دوست ندارید دیوارهای نشیمن را زرد کنید، می توانید یک گلدان پر از گل های زرد رنگ روی میز ناهار خوری بگذارید.مطمئن باشید همان کاربرد را خواهد داشت. زرد به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می شود و کمتر رنگی است که برای همراهی با آن مناسب نباشد. اما یکی از بهترین نمونه ها آبی است. ترکیب زرد و آبی ترکیب آسمان آفتابی است و زیبایی خیره کننده ای دارد.

صورتی: سرشار از عشق شوید

حس و حال: صورتی از گذشته رنگ شادی و احساسات عاشقانه بوده است. این رنگ حس شادی را به خانه شما می دهد و افسردگی و گوشه گیری را از شما دور می کند. برای کجا: اولین جایی که با شنیدن اسم رنگ صورتی تصور می کنید اتاق دختر بچه هاست. البته معلوم است که صورتی برای اتاق دختر بچه ها بهترین رنگ است. به خصوص اگر آن را با رنگ های شاد دیگر مثل قرمز و زرد ترکیب کنید. اما این رنگ متفاوت و رویایی فقط برای اتاق دختر بچه ها مناسب نیست، شما هم می توانید از ترکیب صورتی با قهوه ای برای رنگ آمیزی اتاق خوابتان استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید صورتی برای آشپزخانه مناسب نیست زیرا اشتها را کم می کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.86358s, 18q