جیب‌های پر از وعده برای دانش‌آموزان شین‌آبادی

۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 66489
سلامت نیوز : پدر ومادر 6 دانش‌آموز شین‌آبادی نزدیك به 2 ماه است كه برای درمان فرزندان خود آواره اصفهان شده‌اند. آنها هرچند از رسیدگی بیمارستان سوانح و سوختگی امام موسی كاظم(ع) راضی هستند اما برای درمان فرزندانشان از كار و زندگی عقب افتاده‌اند بدون اینكه وعده‌های داده شده توسط وزیر آموزش و پرورش درباره دانش‌آموزان محقق شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تهران امروز ؛ پدر یكی از دانش‌آموزان حادثه‌دیده دبستان روستای شین‌آباد پیرانشهر گفت: حاجی‌بابایی در زمان ملاقات با فرزندانمان جیب‌هایش تنها از وعده‌هایی برای رسیدگی به وضعیت فرزندانمان پر بود و وعده‌های وزیر باید عملیاتی شود.

یكی از اعضای خانواده دانش‌آموزان حادثه دیده در دبستان روستای شین‌آباد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با بیان اینكه بیش از یك ماه است كه برای انجام مراحل درمانی فرزند خود به همراه پنج دانش‌آموز دیگر و خانواده‌های آنها در اصفهان مستقر است، اظهار كرد: آموزش و پرورش اصفهان و بیمارستان سوانح و سوختگی امام موسی كاظم(ع) به صورت مناسب به وضعیت این دانش‌آموزان رسیدگی كرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا از نحوه برخورد و رسیدگی مسئولان استان اصفهان رضایت دارید یا خیر، اضافه كرد: تمام خانواده‌های دانش‌آموزان منتقل شده به اصفهان از آموزش و پرورش و سایر مسئولان اصفهان در راستای رسیدگی به وضعیت فرزندان خود رضایت دارند اما این دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها بیش از دو ماه است كه از مدرسه، كار و زندگی خود عقب افتاده‌اند.

جبران خسارت‌ها از سوی وزارت آموزش و پرورش

پدر یكی از دانش‌آموزان حادثه‌دیده دبستان روستای شین‌آباد در پاسخ به این سوال كه چه انتظاری از مسئولان دارید، تصریح كرد: از زمان وقوع حادثه برای این دانش‌آموزان، تمام كار و زندگی خود را روی انجام مراحل درمانی فرزندان‌مان متمركز كرده‌ایم و وزارت‌خانه آموزش و پرورش باید تمام هزینه‌های درمانی و خسارت‌های وارد شده به این دانش‌آموزان را پرداخت كند و از ابتدا یك درخواست از وزارت‌خانه آموزش و پرورش مبنی بر پرداخت دیه، بیمه مادام‌العمر، تضمین آینده، حقوق و بیمه این دانش‌آموزان كرده‌ایم.

وی با تاكید بر اینكه وزارت‌خانه آموزش و پرورش باید متعهد به تضمین آینده دانش‌آموزان حادثه‌دیده دبستان روستای شین‌آباد باشد، ادامه داد: زمانی كه حاجی‌بابایی برای ملاقات فرزندانمان به اصفهان آمد جیب‌هایش تنها پر از وعده‌هایی برای رسیدگی به وضعیت فرزندانمان بود اما وعده‌های وزیر باید عملیاتی شود و تمام خانواده‌ها نگران آینده فرزندان خود هستند.

مرادی با اشاره به اینكه وعده‌هایی از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر پرداخت دیه و سایر مباحث برای رسیدگی به وضعیت این دانش‌آموزان داده شده است، تاكید كرد: اما انجام مراحل اداری برای دریافت خسارت‌ها و سایر مباحث به عهده خانواده‌هاست و این دانش‌آموزان باید مراحل درمانی مانند توان‌بخشی، فیزیوتراپی و جراحی پلاستیك را انجام بدهند.

وی با بیان اینكه مسئولان و دولت باید به این سوال پاسخ بدهند كه آیا وزارت‌خانه آموزش و پرورش پاسخگوی آینده‌ای روشن برای این دانش‌آموزان است، افزود: مراحل درمانی فرزندانمان باید ادامه پیدا كند و آموزش و پرورش باید پاسخگوی آینده دانش‌آموزان شین‌آبادی باشد وزارت آموزش و پرورش برای این دانش‌آموزان حقوق ماهانه‌ای در نظر بگیرد تا بخشی از خسارت وارد شده به آنها جبران شود و تصور نمی‌كنم كه اختصاص حقوق ماهانه برای دانش‌آموزان حادثه‌دیده دبستان روستای شین‌آباد برای چنین وزارت‌خانه‌ای مشكل باشد.

تخصص و محبت در درمان

پدر یكی از دانش‌آموزان حادثه‌دیده دبستان روستای شین‌آباد با اشاره به اینكه مسئولان اصفهان برای میزبانی از شش دانش‌آموز منتقل شده به بیمارستان سوانح و سوختگی امام موسی كاظم (ع) سنگ تمام گذاشته‌اند، گفت: در اصفهان برای انجام مراحل درمانی این شش دانش‌آموز نوعی محبت و تخصص آمیخته شد و درمان هر شش دانش‌آموز به سرعت طی شده و در حال حاضر چهار نفر از این دانش‌آموزان به نام‌های سیما مرادی، سیما شادكام، آرزو طاهر‌آبادی و فریده امیدوار از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی با بیان اینكه دو نفر دیگر از این دانش‌آموزان به نام‌های آمنه راك و نادیا صالح نیز طی هفته آینده از بیمارستان مرخص می‌شوند، اظهار كرد: خواسته‌های خود را برای رسیدگی به وضعیت فرزندانمان به صورت كتبی و شفاهی برای وزیر آموزش و پرورش بیان كرده‌ایم اما وزیر در پاسخ به این خواسته‌ها هنوز صحبتی نكرده و به صورت رسمی موضوعی ارائه نشده است.

مرادی با تاكید بر اینكه این دانش‌آموزان دختر هستند و مشخص نیست كه چه آینده‌ای در انتظار آنهاست و تمام مسئولان باید به وضعیت این دانش‌آموزان و برطرف شدن دغدغه‌های خانواده‌های آنها رسیدگی كنند، ادامه داد: هنوز حركتی از سوی وزارت‌خانه آموزش و پرورش برای رسیدگی به خواسته‌های ارائه شده مبنی بر اختصاص بیمه، دیه، پرداخت حقوق و تضمین آینده این دانش‌آموزان صورت نگرفته و وزارت‌خانه هنوز به هیچ كدام از درخواست‌هایمان جواب نداده است.

وی با تاكید بر اینكه مسئولان باید برای آینده این دانش‌آموزان جوابگو باشند و آینده آنها را تضمین كنند، تصریح كرد: امیدواریم وعده‌های ارائه شده از سوی مسئولان توخالی نباشد و جنبه عملیاتی داشته باشد و دولت و نظام باید از این دانش‌آموزان برای حضور در جامعه حمایت كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54717s, 18q