صادرات هشت میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در سال جاری

۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 66512
سلامت نیوز : دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه مطابق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، میزان صادرات تجهیزات پزشکی از هشت میلیون دلار تجاوز کرده است، عنوان کرد: این در حالی است که در بسیاری از این اقلام تا 10 سال پیش وارد کننده صرف بودیم اما اکنون علاوه بر صادرات، از ارزبری این اقلام نیز جلوگیری شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس رضا کمپانی از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال 92 خبر داد و گفت: در مجموع صادرات تجهیزات پزشکی از رشد خوبی برخوردار بوده است اما اگر قوانین و مقررات تسهیل و محدویت‌های گمرکی رفع شوند، می‌توان به آینده امیدوار بود و با گام‌های استوارتری پیش رفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر به علت عدم آشنایی و اشراف کامل گمرک در حیطه تجهیزات پزشکی، این روند کند شده است و صادرات به پروسه زمانبر و طولانی‌تری تبدیل شده است، اما نمی توان گفت با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اخیر، آمار صادرات کاهش یافته است.

کمپانی با بیان اینکه مطابق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، میزان صادرات تجهیزات پزشکی از هشت میلیون دلار تجاوز کرده است، عنوان کرد: این در حالی است که در بسیاری از این اقلام تا 10 سال پیش وارد کننده صرف بودیم اما اکنون علاوه بر صادرات، از ارزبری این اقلام نیز جلوگیری شده است.

دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی افزود: تجهیزات داخلی توسط بیمارستانهای کشور نیز خریداری شده و مورد مصرف قرار می گیرد. البته پتانسیل خطوط تولید ما بسیار بالاتر از میزان اعلام شده صادرات است و می توانیم با حمایت‌های گسترده به بازارهای بیشتری دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه 34 کشور خارجی از جمله روسیه، آمریکای لاتین و برخی کشورهای اروپایی متقاضی دریافت اقلام پزشکی ایرانی هستند، اظهار کرد: حدود 25 شرکت عضو اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی هستند که از این میان 12-13 شرکت آمار صادرات خوبی دارند و اقلامی چون دستگاههای مانیتورینگ قلب، انکیباتور و تخت‌های اتاق عمل را به کشورهای دیگر ارسال می کنند.

بر اساس این گزارش، شانزدهمین نمایشگاه ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال آینده در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 02188054364 تماس حاصل نموده و یا به پایگاه اینترنتی www.iranhealthexhibition.org مراجعه نمایید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.17229s, 18q