روند صادرات تجهیزات پزشکی کند شده است

۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۳۸ - کد خبر: 66542

سلامت نیوز : رضا کمپانی از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی تجهیزات پزشکی ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت خبر داد و گفت: در مجموع صادرات تجهیزات پزشکی از رشد خوبی برخوردار بوده است اما اگر قوانین و مقررات تسهیل و محدودیت‌های گمرکی رفع شوند، می‌توان به آینده امیدوار بود و با گام‌های استوارتری پیش رفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: در حال حاضر به علت عدم آشنایی و اشراف کامل گمرک در حیطه تجهیزات پزشکی، این روند کند شده است و صادرات به پروسه زمانبر و طولانی‌تری تبدیل شده است، اما نمی‌توان گفت با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی اخیر، آمار صادرات کاهش یافته است.

کمپانی با بیان اینکه مطابق آخرین آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، میزان صادرات تجهیزات پزشکی از ۸ میلیون دلار تجاوز کرده است عنوان کرد: این در حالی است که در بسیاری از این اقلام تا 10 سال پیش واردکننده صرف بودیم. اما اکنون علاوه بر صادرات، از ارزبری این اقلام نیز جلوگیری شده است.

دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی افزود: تجهیزات داخلی توسط بیمارستانهای کشور نیز خریداری شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد. البته پتانسیل خطوط تولید ما بسیار بالاتر از میزان اعلام شده صادرات است و می‌توانیم با حمایت‌های گسترده، به بازارهای بیشتری دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه 34 کشور خارجی از جمله روسیه، آمریکای لاتین و برخی کشورهای اروپایی متقاضی دریافت اقلام پزشکی ایرانی هستند اظهار کرد: حدود 25 شرکت عضو اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی هستند که از این میان 12 ـ 13 شرکت آمار صادرات خوبی دارند و اقلامی چون دستگاه‌های مانیتورینگ قلب، انکیباتور و تخت‌های اتاق عمل را به کشورهای دیگر ارسال می‌کنند.

شانزدهمین نمایشگاه ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت سال آینده در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11932s, 18q