پای انسولین‌های هندی به ایران باز شد

۱۳۹۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 66547

سلامت نیوز : کامران نیکوسخن در گفت‌وگو با فارس از کاهش انسولین‌های ایرانی در سطح بازار خبر داد و گفت: شاهد توزیع انسولین‌های خارجی در بازار هستیم و بیماران مجبور به خرید این انسولین‌ها هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه انسولین‌های خارجی گرانتر از نوع ایرانی است به طوری که قیمت آن چه با پوشش بیمه و چه با قیمت آزاد، 2 برابر انسولین ایرانی است.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران ادامه داد: انسولین‌های وارداتی از دو نوع آلمانی و هندی هستند و نوع آلمانی آن نیز در هند تولید می‌شود.

نیکو سخن گفت: کیفیت انسولین‌های وارداتی مشابه ایرانی است و مشکلی ندارد.

وی تصریح کرد: به بیماران دیابتی توصیه می‌شود که به دلیل تغییر در دوز انسولین و نوسانات قندی که بر اثر تزریق این انسولین‌ها ایجاد می‌شود حتماً به پزشک معالج خود مراجعه کنند و تعداد دفعات انجام تست قند خون خود را افزایش دهند.

نیکو سخن گفت: هنگامی که انسولین عوض می‌شود ممکن است تأثیری مشابه نوع قبلی داشته یا حتی بهتر شده باشد اما به دلیل تغییر در دوز انسولین باید حتماً با پزشک مشورت کنند.

وی گفت: در حال حاضر بیماران دیابتی بسیاری به انجمن دیابت مراجعه می‌کنند و اعلام می‌کنند که انسولین ایرانی در سطح داروخانه‌ها وجود ندارد و از خرید انسولین خارجی نیز می‌ترسند. در حالی که باید گفت انسولین وارداتی با انسولین ایرانی فرقی ندارد.

مدیرعامل انجمن دیابت ایران اظهار داشت: سرنگ‌های انسولین نیز که تاکنون استفاده می‌شده است کیفیت لازم را ندارند و به دلیل بلند بودن سوزن آن برای افراد لاغر و کودکان در طولانی مدت عواض داشته است.

نیکوسخن گفت: بنابراین یک شرکت پزشکی با همکاری انجمن دیابت ایران، سرنگ جدیدی با کیفیت مناسب مشابه نوع خارجی آن تولید کرده است که قیمت آن از نوع خارجی بسیار کمتر است. طول سوزن این انسولین‌ها کوتاه و بسیار نازک است.

وی افزود: بیماران دیابتی برای تهیه این سرنگ‌های جدید می‌توانند به داروخانه‌ها مراجعه کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.67909s, 18q