نطق شیخ الاسلامی در جلسه عصر استیضاح؛ اتهام تطمیع و تهدید نمایندگان را رد می کنم

۱۳۹۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۱ - کد خبر: 66551
سلامت نیوز: حسین شیخ الاسلامی در جلسه عصر استیضاح اتهام تطمیع و تهدید نمایندگان را رد کرد و با بیان اینکه بنده با هیچ احدی برای لغو استیضاح لابی نکرده‌ام، گفت:اگر یکی از عزیزان برداشتش از قانون با برداشت ما تفاوت دارد، نیازی نیست که تا این حد نسبت قانون ستیزی بزنند.

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی طی سخنانی در جلسه عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه رسیدگی به استیضاحش خاطرنشان کرد: همه آنچه که ما انجام داده ایم طبق قانون بوده و ذره ای از قانون تفره نرفته ایم و قانون فصل مشترک ما باید باشد.

وی ادامه داد: ما اگر تصمیمی گرفته ایم برای اداره بهتر امور بر اساس تشخیص و مسئولیتی که بر دوش ما نهاده شده استفاده از ظرفیت های قانونی بوده است.

شیخ الاسلامی افزود: اگر یکی از عزیزان برداشتش از قانون با برداشت ما تفاوت دارد، نیازی نیست که تا این حد نسبت قانون ستیزی بزند.

وی تصریح کرد: دیوان عدالت اداری حکم داده و حکم آن نیز اجرا شده است و رئیس محترم دیوان طی محاسبه ای چالشی گفته که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری را اجرا و نتیجه را برای ما ارسال کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برادر محترم من! اگر دم از قانون می زنی آیا رئیس دیوان عدالت اداری از اقدامات ما بی خبر است؟

وی توضیح داد: ما قانون را تفسیر به رای نکرده ایم و این را همه می دانند که در مباحث حقوقی، عرف و رویه های جاری از ملاک های مورد اعتنا است.

این عضو هیات دولت دهم ادامه داد: در چند سال گذشته که سابقه ۶ مدیرعامل صندوق را بررسی کرده ایم و اینها با برداشتی که شما از قانون داشته اید واجد صلاحیت نبوده اند ولی چرا آن زمان اعتراضی نبود؟ چونکه تفسیر مطابق با آن چیزی بود که مسئولان به آن رسیده بودند و ما هم بر آن باور بودیم.

شیخ الاسلامی تصریح کرد: اما در همین قانون آمده بود که اساسنامه صندوق را اصلاح کنید و اصلاح کردیم، چون دولت تشخیص داد که این کار باید صورت بگیرد و اتفاقا اگر بحث از تخصص باشد به جرأت و با قاطعیت می گویم که آن عبارات که در ماده ۱۷ قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی آمده ناظر به برداشت ما از قانون بود.

وی ادامه داد: حال عده ای نمی پسندیدند و ما نیز به موجب قانون دست به اصلاح زدیم و صحبتی از دعوا نیست.

این وزیر کابینه دولت احمدی نژاد افزود: برای اداره کشور مسئولان تصمیم می گیرند و شما هم در مجلس دائماً در حال تصمیم گیری هستید و تصمیمات خود را نیز اصلاح می کنید.

شیخ الاسلامی توضیح داد: اگر یک سال پیش دوستان در مورد مرتضوی صحبتی می کردند می توانستیم بگوییم رشته ایشان با مسئولیتشان مرتبط نیست، ولی امروز ما سابقه ۱۱ ماه عملکرد ایشان را داریم و مشاهده می کنیم که در تامین اجتماعی پس از سال ها امروز رشد مثبت داریم و جامعه کارگری و کارفرمایان موافق این نوع مدیریت هستند.

با هیچ احدی برای لغو استیضاح لابی نکرده ام


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آیا این موفقیت ها برای نمایندگان پیامی ندارد؟ و آفرین ندارد؟ و باید ما محکوم شویم که جریان هایی برای ارعاب نمایندگان به راه انداخته ایم؟

وی تصریح کرد: بنده با هیچ احدی برای لغو استیضاح لابی نکرده ام و هر یک از دوستان که با بنده تماس گرفته اند که بگذارید از شما دفاع کنیم، بنده هیچ حرفی نزده ام و خودم تا ساعت ۱۰ دیشب مشغول کار بوده ام.

عضو هیات دولت  توضیح داد: همه مطالبی که مطرح شد نکاتی است راجع به انتصاب یک فرد و ما این اتهامات را بررسی کردیم و به نظر ما این اتهامات اثبات نشده اما صلاحیت ایشان برای ما محرز شده است.

وی با بیان اینکه چرا باید با توجه به اتهاماتی که در فضای رسانه ای راجع به یک فرد گفته می شود، تصمیم بگیرم و به عنوان یک وزیر پای همه آنها را امضا کنم؟ گفت: بنده هیچ وقت این کار را انجام نمی دهم.

شیخ الاسلامی گفت: بنده به وظیفه شرعی خود عمل کرده و پای اخلاق و جوانمردی ایستاده ام و در کنار همه اینها قانون را رعایت کرده ام.

اتهام تطمیع و تهدید نمایندگان را رد می کنم

وی ادامه داد: اتهاماتی اینجا به ما زده شد مبنی بر اینکه نمایندگان را تطمیع یا تهدید کرده اید، اصلا مگر می شود چنین کاری کرد؟ این توهین به نمایندگان مجلس است.

این عضو هیات دولت دهم بیان کرد: این مسئولیت ها زودگذر است و برای من اهمیتی ندارد که از مجلس رای اعتماد بگیرم یا نگیرم، چرا که من با خدا معامله کرده ام. از این رو خواهشمندم که در این جلسه به دیگران تهمت و افترا نزنید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس چه در دوره قبل و چه در این دوره کمال تشکر و قدردانی را دارم و اکثریت نمایندگان را انسان هایی دلسوز، متدین و انقلابی می دانم و خدمت ایشان عرض می کنم که همه اقدامات ما قانونی بوده و هیچ کاری خلاف قانون انجام نداده ایم و امیدوارم خدای متعال به ما توفیق خدمت رسانی عطا کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.43414s, 18q