چطور چربی دور کمرمان زیاد می‌شود؟

۱۳۹۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۳۹ - کد خبر: 66655
سلامت نیوز :  این روند بسیار سریع اتفاق می‌افتد و سلول‌‌های موجود در بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود در خون را جذب کرده و برای ذخیره‌سازی وارد سلول می‌کنند.پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در انگلیس گفتند که بعد از گذشت سه ساعت از مصرف مواد غذایی، به اندازه دو یا سه قاشق چربی در منطقه دور کمر ذخیره می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ این تحقیقات نشان داد: مصرف غذا در ساعات پایانی روز احتمال ذخیره چربی در اطراف کمر را افزایش می‌دهد و این روند برخلاف تصور رایجی است که می‌گوید افزایش وزن روندی تدریجی است و چربی غذا از شکم به خون منتقل می‌شود و عضلات هنگام نیاز از آن استفاده می‌شوند. چربی‌ها بعد از گذشت یک ساعت از خوردن غذا حل شده و به شکل قطره‌‌های کوچک وارد جریان خون می‌شوند و سپس قبل از جذب و ذخیره شدن در بدن حرکت می‌کنند.

این روند بسیار سریع اتفاق می‌افتد و سلول‌‌های موجود در بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود در خون را جذب کرده و برای ذخیره‌سازی وارد سلول می‌کنند. مقادیر اندکی چربی در وعده صبحانه ذخیره می‌شود اما میزان جذب چربی در وعده نهار به علت تغییرات هورمونی در طول روز دو برابر می‌شود و روند جذب چربی‌ها را در منطقه دور کمر تسهیل می‌بخشد. اگر فرد در مصرف غذا زیاده روی کند چربی‌ها وارد مرحله سوخت و ساز نشده بلکه به سرعت در بدن ذخیره خواهند شد و وزن شروع به زیاد شدن خواهد کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.71911s, 18q