هلال احمر ایران و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ تفاهمنامه امضا کردند

۱۳۹۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۲۱ - کد خبر: 66713
سلامت نیوز : بکله گلتا، دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیتهای صلیب سرخ و هلال احمر و ابوالحسن فقیه، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ هدف اصلی این یادداشت تفاهم تقویت همکاری های بین دو سازمان و تجدید تعهد آنها برای ارتقای ظرفیت و کاهش خطرات بلایا در شهرهای آسیب پذیر در سراسر جهان است. این همکاری به صلیب سرخ و هلال احمر کمک خواهد کرد تا خدمات بهتری به افراد آسیب پذیر و در معرض خطر بلایا در مناطق شهری ارائه نماید.

ابوالحسن فقیه در خصوص این یادداشت تفاهم گفت: این فرصتی برای دو سازمان است تا فعالیت های یکدیگر را تکمیل کرده و از شبکه وسیع خودمان برای ایجاد راه حل‌های دراز مدت در مقابله با آسیب پذیری های مناطق شهری استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران متعهد است تا هر گونه کمک ممکن را به افراد آسیب پذیر و آسیب دیده از حوادث و بلایا از طریق همکاری نزدیک با فدراسیون ارائه کند تصریح کرد: ما به اتفاق یکدیگر می‌توانیم پروژه‌ها و برنامه‌های کاهش خطرپذیری مناطق شهری را بهتر شناسایی و اجرا کرده و دستاوردها و موفقیتهای آن را ارزیابی کنیم. نتیجه کار برنامه‌ها و خدمات بهتر برای افرادی است که بیشترین نیاز را به آن دارند.

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر نیز گفت: چالش پیش روی ما ایجاد شهرهای مقاوم در برابر حوادث و بلایا است. شهرهایی که از حوادث و بلایا با حداقل آسیب عبور کند و زندگی مردم را به حالت عادی برگردانده و آنان را برای مقابله با حوادث آینده قوی‌تر و مقاومتر سازد. امضای این یادداشت تفاهم کمک می‌کند که در این مسیر حرکت کنیم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.74941s, 18q