هوای تهران از مرز هشدار گذشت

۱۳۹۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 66759
سلامت نیوز : مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: امروز شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون با ۶ واحد افزایش نسبت به روز گذشته روی عدد ۱۵۰ ایستاد و هوای پایتخت شرایط هشدار قرار گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازایلنا ؛ بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت کلیه آلاینده نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده و میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فرا‌تر از حد مجاز قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه گزارش هوا‌شناسی حاکی از آسمانی صاف در پاره‌ای نقاط غبارآلود است گفت: به این ترتیب انتظار می‌رود شاخص کیفیت هوا تا ظهر به غیر از مناطق پرتردد و شلوغ در سایر نقاط شهر در شرایط نا‌سالم قرار گیرد.

رشیدی تاکید کرد: افزایش تشدید بیماریهای قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن، افزایش تعداد تنفس در عموم افراد از جمله اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در مناطق ناسالم است.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب کرده و بقیه افراد نیز فعالیت‌های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13574s, 18q