هوا آلوده نمی شود، تعطیلی هم در راه نیست

۱۳۹۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۲ - کد خبر: 66762
سلامت نیوز : سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است به دلیل پایداری هوا، میزان غلظت ذرات کمتر از 2.5 میکرون در شهرهای بزرگ افزوده می شود، اما گویا نه آنقدر که نفس ها به شماره بیفتد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین ؛ درحالی که از ابتدای همین هفته اعلام شد با خروج سامانه بارش زا از روز دوشنبه باید در انتظار بازگشت آلودگی هوا بنشینیم، اما تا ظهر امروز حداقل از تهران، شاخص آلودگی هوا هنوز در بازه سالم است.

البته از روز 4شنبه گذشته تاکنون، هوا تهران در شرایط پاک و سالم قرار داشته است که به لطف باد و باران بود. اما امروز که پایداری هوا پیش بینی شده است، هنوز عدد آلایندگی به 100 که کف استاندارد هوای سالم است نرسیده؛ یعنی هنوز 30 واحد تا این عدد فاصله دارد؛ به گفته یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلایندگی امروز روی عدد 69 است.

او درباره پیش بینی وضعیت آلودگی هوا برای فردا به خبرآنلاین گفت: "سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است شرایط پایداری هوا ادامه داشته باشد، اما احتمالا میزان آلودگی تا مرز ناسالم پیش برود."

مرز ناسالم هم عدد 100 است.

این درحالی است که روز یکشنبه شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی 59 بود و همین نشان از سالم بودن هوا داشت، هرچند که 11 واحد از روز قبل آلودگی بیشتر بود.

اما درحالی که دیروز از محمدرضا محمودی، معاون استاندار تهران نقل شد ممکن است به دلیل آلودگی هوا، روز سه شنبه تعطیل باشد، او در گفتگو با خبرآنلاین چنین چیزی را رد می کند: "کیفیت هوا اکنون در وضعیت مناسبی است و هنوز به شرایط ناسالم نرسیده. به همین دلیل کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تشکیل نمی شود."

محمودی پش بینی می کند که تا پایان زمستان وارونگی هوا که منجر به آلودگی هوا می شود، اتفاق نیفتد: "در این فصل شاخص آلودگی هوا چندان تغییری ندارد."

البته پیش از این محمدجواد محمدی زاده، رییس سازمان محیط زیست پیش بینی کرده بود شرایط آلودگی هوا تا پایان زمستان هم ادامه داشته باشد و به همین دلیل خواسته بود طرح زوج و فرد سراسری همیشه اجرا شود. هرچند که این اتفاق نیفتاد.

به هر حال اگر مسوولان کاری برای آلودگی هوای نکردند، باد و باران فعلا به داد شهرهای بزرگ و صنعتی رسیده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.40906s, 18q