بیش از 90 درصد محصولات جوان سازی و ضد پیری اغوا کننده هستند

۱۳۹۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 66791

سلامت نیوز : یک فوق تخصص پوست و مو گفت: بیش از 90 درصد محصولاتی که در زمینه جوانسازی و ضد پیری تبلیغ می‌شوند فقط اغوا کننده هستند.

دکتر زهرا حلاجی فوق تخصص پوست و مو در گفت وگو با ایسنا ، گفت: از نظر علمی ثابت نشده است که عصاره حلزون و یا حیوان دیگری روی جوان سازی و یا بازسازی پوست موثر باشد.

وی افزود: بیشتر افراد به دنبال زیبایی هستند و این باعث شده که برخی شرکت‌ها این فرصت را مغتنم شمرده و سوء استفاده کنند. بیش از 90 درصد محصولاتی که در زمینه جوان سازی و ضد پیری تبلیغ می‌شوند فقط اغوا کننده هستند.

حلاجی با بیان اینکه مردم باید از یک کرم و یا محصول انتظار منطقی داشته باشند، تصریح کرد: کرمها هیچ وقت معجزه نمی‌کنند، برخی ترکیبات کرم‌ها خواص ضد چروکی آنها ثابت شده ولی نه در حد معجزه، یک کرم نمی‌تواند جای جراحی و یا سایر روشها را بگیرد.

این متخصص پوست و مو اظهار کرد: با افزایش سن یکسری از بافتهای طبیعی پوست از بین می رود و میزان کلاژن کاهش یافته و باعث تغییرات پوست می‌شود که از طریق پیشگیری مانند استفاده از ضد آفتاب و یا استفاده از ترکیبات AHA می‌توان تا حدی تغییرات ناشی از کهولت سن را به تاخیر انداخت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67909s, 18q