۴۵ آمبولانس فردا در خیابان آزادی مستقر می‌شوند

۱۳۹۱/۱۱/۲۱ - ۱۳:۱۳ - کد خبر: 66947

سلامت نیوز : هوشنگ فولادی در گفت‌وگو با فارس، افزود: برای پوشش راهپیمایی مردم در سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در تهران فردا 45 دستگاه آمبولانس در مسیرهای دهگانه راهپیمایی و عمدتاً در خیابان آزادی مستقر می‌شوند و علاوه بر آن 4 اتوبوس آمبولانس به عنوان درمانگاه سرپایی با حضور پزشک و پرستار و ارائه خدمات دارویی در این مسیرها مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد:‌ همچنین با توجه به اینکه با حضور مردم احتمالاً امکان تردد خودرو در مسیر خیابان آزادی مشکل می‌شود، 6 دستگاه موتورلانس نیز در این مسیر مستقر می‌شود تا در صورت لزوم به سرعت برای ارائه خدمات اورژانسی به مجروحان احتمالی خدمت رسانی بشود.

رئیس اورژانس تهران گفت: 4 دستگاه خودروی فرماندهی عملیات فوریتهای پزشکی نیز در این مسیر با تجهیز به 500 بسته عملیات بحران برای استفاده در هر گونه حوادث احتمالی بکارگیری می‌شوند. آمبولانس هوایی اورژانس نیز برای موارد لازم به حالت آماده باش است.

فولادی افزود: تمام آمبولانس‌های مسیر راهپیمایان با حضور 140 نیروی اورژانس از ساعت 5 صبح آ‌ماده باش هستند و اتوبوس آ‌مبولانس‌ها که درمانگاههای سیار اورژانس هستند نیز از ساعت یک بامداد به حالت آ‌ماده باش و فعال هستند.

وی ادامه داد: 20 نفر نیز مسئولیت برقراری ارتباط بین مأموران اورژانس را در عملیاتهای روز 22 بهمن به عهده دارند.

رئیس اورژانس تهران گفت:‌ عمده خدماتی که پیش بینی می‌شود در این روز ارائه شود مانند سنوات گذشته برای حوادث ترافیکی، مسمومیت و خدمات رسانی به بیماران قلبی، ریوی و افراد مبتلا به فشار خون است.

وی افزود: با هماهنگی با مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور 5 بیمارستان فیروزگر، امام خمینی(ره) حضرت رسول(ص)، شهدای تجریش و بیمارستان 7 تیر نیز آماده باش هستند و بیماران و مجروحان احتمالی به این بیمارستانها ارجاع می‌شوند.

فولادی گفت: فرماندهی عملیات اورژانس تهران را در روز 22 بهمن بنده به عهده دارم و خود من نیز در کنار مردم در این مراسم حضور دارم و به همه مردم نیز توصیه می‌کنیم در شرایط حساس کنونی با حضور باشکوه خود برگ زرین دیگری بر دفتر تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی ثبت کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18333s, 18q