درمان بيماري هاي پوستي با تزريق سلول‌هاي بنيادي براي اولين بار در جهان

۱۳۸۶/۰۶/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6698
درمان بيماري هاي پوستي با تزريق سلول‌هاي بنيادي براي اولين بار در جهان

دکتر محمد علي نيلفروش زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  گفت : اين پروژه در دو فاز عملي شده است که فاز اول به موفقيت کامل رسيده و فاز دوم نيز به تازگي آغاز شده که نتايج به دست آمده تا کنون بسيار مسرت بخش بوده است .
وي اظهار داشت : در مورد استفاده از سلول هاي تک تواني پوستي در درمان بعضي از مشکلات پوستي بايد گفت که از چند سال پيش تيمي تحقيقاتي متشکل از محققان پژوهشکده رويان و مرکز پوست و سالک اصفهان در اين زمينه فعاليت مي کردند .
رئيس تيم کلينيکال سلول هاي بنيادي پوست گفت : اولين کار ارزشمندي که انجام شد تزريق فيبروبلاست در چين و چروک هاي صورت بر روي 32 بيمار بود که اين کار با موفقيت چشمگيري روبرو شد و به سرانجام مورد نظر رسيد به طوري که به عنوان اولين مرکز در اروپا و خاورميانه شناخته شد و در جهان دومين مرکز بعد ازموسسه تحقيقاتي ايزولايشه آمريکاست .
نيلفروش زاده در ادامه افزود : به دنبال اين عمليات علمي، استفاده از سلول هاي کراتينوسيت و فيبرو بلاست در فاز دوم عمليات علمي ؛ براي درمان اسکار ضايعات سالک مورد استفاده قرار گرفت که اين پژوهش  جديد بعد از تحقيقاتي که در مراحل پايه و پيش از کار آزمويي باليني انجام شد به مرحله اجرا رسيد.
وي افزود: با استفاده از منابع مختلف و تجربياتي که در زمينه هاي مشابه بود و همچنين برگزاري جلسات مختلف ميان محققين 2 مرکز، اين پروژه پس از تحقيقات اوليه شروع شد و اکنون بر روي چند بيمار اين پروژه آغاز شده که اميدواريم با موفقيتي همچون فاز يک عمليات علمي پيش رود.
رئيس تيم کلينيکال سلول هاي بنيادي پوست خاطر نشان کرد : عمده هدف اين عمليات هاي علمي، درمان ضايعات سوختگي شديد است که اميدواريم اين امر به نتيجه برسد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92742s, 18q