توزیع متوازن آلودگی هوا در شمال و جنوب تهران

۱۳۹۱/۱۱/۲۲ - ۱۸:۲۲ - کد خبر: 67030
سلامت نیوز : گزارش وضعیت هوای پایتخت در نخستین هوای ماه زمستان امسال که اخیراً از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران منتشر شده، حاکی است تهران در هیچ یک از روزهای دی ماه امسال و دی ماه دو سال گذشته، هوای پاک نداشته است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوای تهران در دی ماه امسال مشابه دی ماه سال گذشته بود اما نسبت به دی ماه سال 89 در وضعیت نامطلوب تری قرار داشته است.
بنا بر این گزارش بر اساس اطلاعات 20 ایستگاه سنجش آلودگی هوای در 20 نقطه پایتخت به ترتیب شادآباد در جنوب غرب تهران با 28 روز، تهرانسر در غرب تهران با 25 روز و اقدسیه و میدان قزوین در شمال و جنوب تهران با 21 روز شرایط ناسالم، بیشترین آلودگی هوا را در دی ماه داشته اند.
 
با استناد به این اطلاعات در می یابیم که آلودگی هوا تقریباً به یک اندازه و به نسبت متوازن در شمال و جنوب تهران توزیع شده و مردم ساکن در این محدوده ها را تحت تاثیر قرار می دهد و تنها شرایط محدوده شرق تهران و مناطق خاصی مانند شهر ری، که هوای نسبتاً سالم تری دارند، از سایر محدوده ها و مناطق متمایز است.
 
شاخص کیفیت هوای تهران در 10 ماه ابتدایی امسال به علت تعداد بیشتر روزهای آلوده در مقایسه با مدت مشابه سال 89 در وضعیت نامطلوب تری قرار داشته اما نسبت به 10 ماه نخست سال گذشته، از شرایط مطلوب تری برخوردار بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79201s, 18q