سمينار بين المللي باروري و ناباروري و فن آوري سلول هاي بنيادي رويان برگزار مي شود

۱۳۸۶/۰۶/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6704
سمينار بين المللي باروري و ناباروري و فن آوري سلول هاي بنيادي رويان برگزار مي شود
دكتر بهاروند، رئيس سمينار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: در سمينار امسال به بررسي مسائل اخلاقي، فقهي و اجتماعي درمان ناباروري و تحقيقات سلول هاي بنيادي پرداخته و امكان تبادل اطلاعات و تجربيات در اين زمينه بين استادان خارجي و ايراني فراهم مي شود.
وي گفت: محورهاي مورد بحث در اين سمينار شامل جنين شناسي، فيزيولوژي، ايمنولوژي باروري، روش هاي پيشرفته درمان ناباروري و در بخش فناوري سلول هاي بنيادي، موضوعات مورد بحث در خصوص پيام رساني سلول هاي بنيادي، تمايز كنترل شده سلول هاي بنيادي جنيني و اخلاق پزشكي در تحقيقات سلول هاي بنيادي است.
بهاروند تصريح كرد: در زمينه ارايه دستاوردهاي علمي محققان و متخصصان ايراني، 15 سخنران ايراني در اين كنگره شركت خواهند داشت.
* جشنواره بين المللي رويان برگزار مي شود
هشتمين جشنواره بين المللي تحقيقاتي رويان با حضور استادان برجسته جهان 14 تا 16 شهريور برگزار مي شود.
دكتر گورابي رئيس جشنواره در كنفرانس خبري كه امروز صبح دهم شهريور در پژوهشكده رويان برگزار شد، افزود: ميزان مشاركت كشورها در ارسال طرح ها از 35 كشور در سال گذشته به 49 كشور از جمله ايران رسيده كه معيار خوبي براي بين المللي بودن اين جشنواره است.
وي گفت: 145 نفر از 23 كشور جهان براي داوري جشنواره بين المللي باروري و ناباروري رويان شركت خواهند داشت و از سه نفر شركت كننده ايراني نيز به عنوان بهترين پژوهش هاي برگزيده ايراني قدرداني مي شود.
گورابي تصريح كرد: 248 طرح تحقيقاتي براي شركت در اين جشنواره ارسال شده است كه يك طرح ايراني توانست رتبه چهارم و طرح ديگر رتبه نهم از كل طرح هاي رسيده را به خود اختصاص دهد.
***پرستاري و مامايي در ناباروري
دومين سمپوزيوم پرستاري و مامايي در ناباروري همزمان با كنگره بين المللي باروري و ناباروري در سالن همايش هاي رازي برگزار مي شود.
در كنفرانس خبري كه صبح امروز دهم شهريور در پژوهشكده رويان با حضور دكتر گورابي و دكتر بهاروند برگزار شد به برگزاري دومين سمپوزيوم پرستاري و مامايي در ناباروري به زبان فارسي اشاره شد.
بنابراين گزارش،‌ اين سمپوزيوم با هدف ارتقاء سطح علمي و آشنايي پرستاران و ماماها با ناباروري و اصول درماني آن و در خصوص محورهاي مشكلات روحي و رواني بيماران نابارور، جديدترين روش هاي پيشرفته تشخيص و درمان ناباروري، مراقبت هاي ويژه پرستاري و مامايي در بيماران نابارور و بررسي معضلات اجتماعي، درماني اين بيماران برگزار مي شود.
در اين سمپوزيوم كتابي با نام پرستاري و مامايي در ناباروري كه مطالب آن در پژوهشكده رويان انجام گرفته و حاوي خلاصه مقالات ارائه شده در سمپوزيوم است به شركت كنندگان ارائه مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.70736s, 19q