تبلیغات کاندیداهای ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی رسما آغاز شد

۱۳۹۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۲۸ - کد خبر: 67096

سلامت نیوز : رییس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی از ارسال لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان این دوره از انتخابات نظام پزشکی به شهرستان‌ها خبر داد و گفت: تبلیغات قانونی کاندیداها از امروز آغاز و به مدت 10 روز ادامه دارد.

دکتر مراد هاشم زهی در گفت‌وگو با (ایسنا)، بررسی‌های هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در مورد کاندیداهای شرکت کننده کامل شده و لیست نهایی تایید صلاحیت شده‌ها به شهرستان‌ها ارسال شد.

وی تاکید کرد: لیست نهایی تایید شده به منزله این است که مابقی افراد یا انصراف داده‌اند یا تایید صلاحیت نشده‌اند.

هاشم زهی با بیان این که از 4921 کاندیدای ثبت نامی، صلاحیت حدود 4600 نفر از آنها تایید و به هیات نظارت شهرستان‌ها اعلام شده، تاکید کرد: این موضوع به معنای آن نیست که صلاحیت مابقی کاندیداها تایید نشده است؛ به طوری که حدود یکصد نفر از4921 کاندیدای ثبت نامی از همان ابتدا نباید برای شرکت در انتخابات ثبت نام می‌کردند؛ چرا که شرایط بند «ه» ماده 23 قانون انتخابات نظام پزشکی را نداشتند و به همین دلیل از همان ابتدا اصلا مورد بررسی قرار نگرفتند و توسط هیات نظارت‌ شهرستان‌های مختلف از لیست خارج شدند.

وی ادامه داد: همچنین در میانه راه بررسی صلاحیت‌ها، حدود 50 نفر از کاندیداها انصراف دادند. سه شهر نیز از همان ابتدا محل بحث بود که آیا برای شرکت در انتخابات واجد شرایط هستند یا نه. 9 شهر دیگر که واجد شرایط هم بودند به تعداد کافی داوطلب ثبت نام کننده نداشتند و بر همین اساس به طور طبیعی ثبت نام حدود 50 تا 60 کاندیدای این 9 شهر نیز منتفی شد و در مجموع کار این 12 شهر به انتخابات میان دوره‌ای کشیده شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.32327s, 18q