اتاق مطالعه فرزندتان را تحویل بگیرید

۱۳۹۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 67136
سلامت نیوز :وجود اتاق های مختلف در هر خانه ای به صاحبخانه فرصت می دهد تا متناسب با نیازهای خود از فضاهای موجود استفاده کند. برای استفاده بهتر و مؤثرتر از اتاق ها و فضاهای مختلف به نکات متعددی باید توجه کرد که یکی از آن ها این است که هر اتاق باید متناسب با کاربرد آن انتخاب شود و در مرحله بعد چیدمان متناسب با آن کارکرد یا منظور خاص رعایت شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ اگر شما هم فرزندی دارید که در حال تحصیل است و یکی از اتاق های منزل را به او اختصاص داده اید، به نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، توجه کنید تا او در تحصیل نتایج بهتری کسب کند، زیرا چیدمان اتاق می تواند کیفیت مطالعه فرزندتان را بالا ببرد.

1- برای خواندن درس هم چراغ مطالعه لازم است و هم چراغ سقفی.

کاهش نور، خواب آلودگی و حواس پرتی ایجاد می کند.

2- اگر بخشی از لباس ها یا وسایل شخصی باقی افراد، در کمد لباس فرزند درس خوان شماست، لطفا همه را به جای دیگری منتقل کنید تا با رفت و آمد مداوم تمرکز او را به هم نزنید.

3- اجازه بدهید یادداشت ها را با ماژیک روی دیوار بنویسد یا نوشته های مهم را بچسباند.

به مرور زمان این کار تبدیل به تفریح لذت بخشی برای او می شود که درس خواندن را برای او آسان می کند ولی هزینه نقاشی دوباره خانه را روی دست تان می گذارد.

البته می توانید با نصب کاغذهای مناسب روی دیوار از این هزینه پیش گیری کنید.

4- رایانه را جلوی پنجره قرار ندهید که انعکاس نور آن چشم را بیازارد و لامپ های مهتابی و سفید را با لامپ معمولی عوض کنید حتی از فلورسنت های ملایم و دلپذیر مانند صورتی استفاده کنید

5- چند لیوان با تصاویر شاد و درخشان اطراف اتاق بگذارید و در آن ها خودکارهای رنگی فانتزی قرار بدهید تا فرزندتان به یادداشت برداری اشتیاق بیشتری پیدا کند.

6- اگر جای کافی دارید، اتاق مطالعه او را از اتاق خوابش جدا کنید. در تخت خواب درس خواندن درصد زیادی از یادگیری را کاهش می دهد.

اگر هم فضا ندارید، کنار میز او و حدفاصل میز و تخت خواب پارتیشن چوبی یا پارچه ای با نقوش ساده طبیعی و رنگ های خوشایند آبی و صورتی قرار دهید.

7- به درس خواندن او مانند یک مراسم آیینی احترام بگذارید. روی میز گل تازه و یک چای ساز یا فلاسک با قدری بیسکویت و آجیل از نوع مورد علاقه اش بگذارید. تمام این ها تشویق عملی او برای ادامه درس است.

8- به هم ریختگی های او را جمع آوری نکنید. ورقه های پراکنده و جزوه های روی زمین پخش شده و کتاب ها را به حال خود رها کنید تا به مرور زمان و ترتیب اهمیت خودش به سراغ آنان برود. تمیز و مرتب کردن یک باره اتاق او به وسیله شما هر گونه برنامه ریزی و تمرکز ذهنی او را به هم می ریزد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.69336s, 18q