پیوند کلیه متوقف نمی‌شود/۲۵ درصد مراکز درمان کشور ایام عید باز هستند

۱۳۹۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 67154

سلامت نیوز : حسن امامی رضوی در گفت‌وگو با فارس، با تکذیب خبر توقف پیوند کلیه در اسفند و نیمه فروردین سال 92 افزود: عمل‌های جراحی طبق برنامه های از قبل تعیین شده تا آخر سال انجام می‌شوند و توقف عملهای جراحی و پیوند اعضا از جمله پیوند کلیه و حتی عملها و پیوندهای سخت‌تر در اسفند تا نیمه فروردین صحت ندارد.

وی گفت: عمل پیوند کلیه عمل ساده‌ای است و پروسه هماهنگی و انجام آن کاری نیست که به علت فرآیند پیچیده در ایام آخر سال و تعطیلات نوروز متوقف شود.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: به تمام مراکز درمانی کشور نیز بخشنامه کرده‌ایم که تا آخر سال به صورت عادی به فعالیت خود ادامه می دهند و در ایام تعطیلات نوروز نیز 25 درصد ظرفیت مراکز دولتی و خصوصی اعم از بخش بستری و بخش سرپایی در ایام نوروز باز هستند.

امامی رضوی افزود: ایام تعطیلات نوروز هم دو جور است یکی 4 تا 5 روز اول است که تعطیل رسمی است و مراکز درمانی هم مثل تعطیلات جمعه به صورت شیفتی کار می‌کنند و دیگر ایام بین تعطیلات رسمی است که مدارس تعطیل هستند اما ادارات باز هستند که در این ایام بخشنامه کرده ایم که 25 درصد مراکز درمانی کشور باید باز باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که آیا 25 درصد ظرفیت مراکز درمانی کفاف نیاز مردم را در این ایام خواهد داشت گفت: بله؛ تجربه سال گذشته نیز نشان داد که همین ظرفیت 25 درصدی مراکز درمانی نیز در ایام تعطیلات نوروز پر نشد و با وجودی که درمانگاهها و اتاق عمل‌ها فعال بودند اما مردم در ایام تعطیلات مراجعه زیادی نداشتند. با این حال همان ظرفیت 25 درصد را امسال هم فعال نگه می‌داریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.47527s, 18q