افزایش ۱۹۷درصدی مبتلایان به سیاه سرفه در جهان

۱۳۹۱/۱۱/۲۵ - ۱۰:۰۰ - کد خبر: 67205
سلامت نیوز : بر اساس گزارش موسسه علوم و تحقیقات محیط زیست ،‌5938 مورد بیماری سیاه سرفه در سال گذشته وجود دارد.تقریباً 520 مورد این نوع بیماری در دسامبر و ژانویه (آذر و دی) اعلام شده است. 254 مورد آن توسط ESA تایید شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ این موسسه اعلام کرد: در دو سال گذشته، تعداد موارد سیاه سرفه فوق‌العاده افزایش یافته است. این بیماری مناطقی از قبیل کانتربری، وایکاتو، هات والی و ولینگتون را در آمریکا تحت تاثیر قرار داده است.

پس از اینکه کودکان به دلیل بیماری سیاه سرفه جان خود را از دست دادند، پزشکان پدر و مادرها را به واکسینه کردن کودکانشان در ظرف ۶ هفته ترغیب کردند.

بیش از 309 نفر که 182 نفر آنها کمتر از یک سال سن داشتند مورد آزمایش قرار گرفتند.

سیاه‌سرفه بیماری باکتریال است که به علّت حملات شدید سرفه می‌تواند منجر به کبودی شود.

پیش از رواج واکسیناسیون بیش از 93 درصد موارد بیماری در کودکان زیر ۱۰ سال اتفاق می‌افتاد. انتقال بیماری از طریق ذرات تنفسی است، این بیماری می‌تواند به مرگ بیمار منجر شود.

علائم بیماری شامل سه مرحله زکام، مرحله حمله‌ای و مرحله نقاهت یا شفایابی است. در مرحله زکام علائم غیر اختصاصی شبیه به سرماخوردگی است. بعد از یک تا دو هفته سرفه‌هایی که به دنبال آنها صدای شدید دمی شنیده می‌شود.

حملات سرفه‌ها می‌تواند شدید باشد و همراه با کبودی بعد از سرفه و استفراغ باشند. تظاهرات سیاه‌سرفه در شیرخواران کوچک‌تر از شش ماه ممکن است به صورت سرفه‌های شدید به هر مدت، اشکال در غذا خوردن، قطع تنفس یا کندی ضربان قلب بدون حملات سرفه باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.66352s, 18q