سیاهی دور چشم درمان ندارد

۱۳۹۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۳۵ - کد خبر: 67264

سلامت نیوز : یک متخصص پوست و مو گفت: زمینه ژنتیکی، دلیل اصلی سیاهی و لکه دور لب و چشم است. این عارضه که مشکل بسیاری از افراد است، ممکن است در سن خاصی ایجاد شود و تیرگی برای همیشه باقی بماند.

دکتر محمد امیدیان در گفت‌وگو با (ایسنا)‌ ، اظهار کرد: برخی مواد غذایی نیز با حساسیتی که ایجاد می‌کنند می‌توانند در بروز این سیاهی و لکه‌ها موثر باشند.

وی افزود: از آن‌ جا که دور چشم، پوست بسیار ظریفی دارد و در برابر آفتاب سریع آسیب می‌بیند، نور خورشید نیز تاثیر زیادی در بروز این عارضه دارد.

امیدیان عنوان کرد: همچنین کرم‌های آرایشی در صورت ایجاد حساسیت می‌توانند این لکه‌ها را ایجاد کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:‌ متاسفانه برای این عارضه درمان خاصی وجود ندارد و فرد باید همیشه آن را تحمل کند. البته افراد سفید پوست می‌توانند از لیزر استفاده کنند تا رنگ لکه‌ها اندکی کم شود.

وی ادامه داد: انجام لیزر برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند، توصیه نمی‌شود؛ این افراد می‌توانند از کرم‌های مخصوص دور چشم استفاده کنند. این کرم‌ها نیز تنها به صورت موقتی لکه را رفع می‌کنند و در صورت مصرف نکردن آن، دوباره لکه‌ها برمی‌گردند.

امیدیان خاطرنشان کرد: معمولا این مشکل در چند نفر از اعضای خانواده دیده می‌شود که نشان می‌دهد ژنتیک و نژاد خانواده در این عارضه تاثیر دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15515s, 18q