شیرخشک‌ گران شده است/هر قوطی ۲۵ هزار تومان

۱۳۹۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 67280

سلامت نیوز : ناصر کلانتری در گفت‌وگو با فارس، افزود: شیر خشک‌های معمولی در ماه‌های اخیر به شدت گران شده و با کمبود آن نیز مواجه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: برخی از این شیر خشک‌ها با قیمت 25 تا 30 هزار تومان فروخته شده است و با توجه به مصرف خانواده‌ها هزینه آن به صورت ماهانه بسیار زیاد می‌شود.

رئیس انجمن علمی شیر مادر گفت: با توجه به محاسبات انجام شده بین 8 تا 10 درصد کودکان ایرانی زیر 2 سال، شیر خشک مصرف می‌کنند اما درصد استفاده از شیر خشک‌های رژیمی بسیار کمتر است.

کلانتری گفت: برخی از کودکانی که مبتلا به بیماری‌های متابولیکی هستند یا ساختار گوارشی خاصی دارند نیازمند استفاده از شیر خشک‌های رژیمی هستند.

وی افزود: شیرخشک‌های رژیمی دارای مواد ویژه‌ای است بعضی از آنها لاکتوز ندارد یا پروتئین آنالیز شده دارند و گاهی هم بر پایه سویا تهیه می‌شوند.

این متخصص کودکان تأکید کرد: تعداد کودکانی که باید شیرخشک‌های رژیمی مصرف کنند از یک در 5 هزار تا یک در 100 هزار متغیر است و تعداد کودکانی که باید این شیرها را مصرف کنند بسیار کم هستند.

کلانتری گفت: با وجود اینکه تعداد این کودکان بسیار کم است اما نمی‌توانیم پوشش مناسبی برای آنها داشته باشیم برخی از این شیرخشک‌های رژیمی به خوبی توزیع نمی‌شوند یا از مسیرهای نادرست از سیستم خارج می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.60799s, 18q