هشدارهایی درباره ی قرص های چربی سوز

۱۳۹۱/۱۱/۲۶ - ۰۶:۵۵ - کد خبر: 67328
هشدارهایی درباره ی قرص های چربی سوز
سلامت نیوز : حسن گانی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: کپسول های چربی سوز از داروهای کاهنده ی چربی خون است معمولا این قرص ها با نام های تجاری دیگر در بازارها رواج پیدا کرده که بعضی از پزشکان متاسفانه این دارو های را تجویز کرده، البته لازم به ذکر است گاهی اوقات این قرص ها در کاهش وزن نیز اثر دارد.
 
وی افزود: اگر ما یک وعده ی غذایی میل کنیم که 10 گرم روغن و چربی داشته باشد با خوردن یک قرص چربی سوز 3 گرم آن هضم نمی شود و در واقع آن آنزیم جذب کننده را تا حدودی غیر فعال می کند ،بنابراین 30 درصد این روغن جذب نمی شود و همراه با مدفوع خارج می شود.
 
حسن گانی خاطر نشان کرد: پس با هدف این قرص ها غذا برای افراد کم چربتر می شود، پس کالری کمتر وارد بدن می شود و تا حدودی وزن بدن کمتر می شود.
 
وی اذعان داشت: این قرص ها روی اشتهای افراد هیچ تاثیری نمی گذارد پس بنابراین اشخاصی که از قرص های چربی سوز استفاده می کنند باید در خوردن غذا دقت کنند تا به وزن ایده آل خود برسند.
 
حسن گانی تصریح کرد: اشخاصی که مشکل گوارشی دارند نباید از این قرص ها استفاده کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
آراد
اطلاق اصطلاح چربی سوز به این دسته داروها درستعلمی و دقیق نیست این داروها چنانچه در متن خبر هم اعلام شده باعث عدم جذب چربی خورده شده و دفع آنها می شود و نه سوزاندن آن .
0.12594s, 20q