کارشناسی پزشکی قضاوت را عادلانه‌تر می‌کند

۱۳۹۱/۱۱/۲۶ - ۱۴:۳۵ - کد خبر: 67349
سلامت نیوز : احمد شجاعی در مراسم افتتاحیه بیست و ششمین همایش فصلی مدیران سازمان اظهار داشت: بسیاری از ناعدالتی‌ها به دلیل نداشتن دلایل کافی اتفاق می‌افتد در حالی که پزشکی قانونی تلاش می‌کند دلایل کشف نشده را در اختیار قاضی قرار دهد تا به این وسیله به اجرای بهتر عدالت کمک شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به اقدامات پزشکی قانونی در سال‌های اخیر ادامه داد: طی سال‌های اخیر در بخش تجهیزات پزشکی قانونی و توسعه آن اقدامات مناسبی صورت گرفته است و با وجود محدودیت‌هایی که اخیراً در کشور به دلیل شرایط خاص اقتصادی ایجاد شده، توانسته‌ایم تجهیزات مناسبی را برای تمامی مراکز پزشکی قانونی خریداری کنیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی به اقدامات این سازمان در حوزه نیروی انسانی اشاره و خاطرنشان کرد: به منظور رفع مشکلات و جبران کمبود حقوق و مزایای پرسنل سازمان سال گذشته قانونی فوق‌العاده خاص کارکنان پزشکی قانونی به تصویب رسید اما از آنجا که اجرای آن با مشکلات بودجه‌ای دولت مواجه شد، امکان پرداخت حقوق مناسب برای کارکنان فراهم نشد بنابراین امیدواریم با حل مشکلات پیش رو زمینه اجرای کامل قانوین فوق‌العاده خاص مصوبه مجلس فراهم شود.

وی افزود: در بخش‌های تخصصی نیز اتوماسیون معاینات در استان خراسان رضوی راه‌اندازی شده و تا پایان سال این نرم افزار در سایر استان‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. با استفاده از اتوماسیون تخصصی ضمن تسهیل در ارائه خدمات و جلوگیری از موازی کاری و از بروز تخلفات احتمالی هم پیشگیری خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.58207s, 18q