تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی برای واردات مواد اولیه دچار مشکل هستند

۱۳۹۱/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۸ - کد خبر: 67436
سلامت نیوز : ناصر ضیایی با اشاره به برگزاری شانزدهمین دوره نمایشگاه ایران هلث، نمایش تولیدات داخلی شرکتهای ایرانی را عمده ترین هدف از برپایی این نمایشگاه دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ وی اظهار کرد: اکنون با توجه به حمایت‌هایی که صورت پذیرفته است تولیدکنندگان داخلی در حال رفع نیاز تمامی مراکز درمانی، دانشگاهی و بیمارستانها هستند.

ضیایی خواستار پشتیبانی گسترده تر مسئولان برای توسعه تولید تجهیزات پزشکی در کشور شد و تصریح کرد: تولیدکنندگان نیز همواره در تلاش هستند با بکارگیری حداکثر توان خود، به نحو شایسته ای از عهده امر تولید برآمده و خروجی کارخانجات آنها محصولات با کیفیت و کارآمدی باشد.

وی با اشاره به ضرورت رفع نیاز مراکز درمانی با تولیدات داخلی تاکید کرد: واردات مواد اولیه با توجه به مشکلات ارزی عمده ترین مشکل حال حاضر تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی است.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی همچنین با بیان اینکه در این میان تشکیل کمیسیون قیمت گذاری تجهیزات پزشکی برای دریافت کنندگان ارز مرجع به تثبیت و کنترل قیمتها در سطح بازار کمک کرده است، اظهار کرد: طی چند ماه اخیر با افزایش چند برابری قیمت تجهیزات وارداتی روبرو بودیم. این در حالی است که نوسانات ارزی بر روی قیمت تجهیزات داخلی اثر فاحشی بر جای نگذاشته است و حتی برخی آثار مشابه با حداقل یک سوم قیمت تولید اروپایی خود عرضه می شوند.

شانزدهمین نمایشگاه ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت 92 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.39012s, 18q