بيماران مبتلا به آلزايمر دستبند شناسايي مي‌گيرند

۱۳۸۶/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6745
بيماران مبتلا به آلزايمر دستبند شناسايي مي‌گيرند

"معصومه صالحي" روز دوشنبه در گفت‌وگو با  ايرنا با اعلام اين خبر افزود با ثبت نام بيمار در بانك اطلاعات انجمن آلزايمر ايران فرد ثبت نام شده دستبندي به نام دستبند شناسايي مي‌گيرد و كلمه فراموشكار و شماره ثبت يا كد بيمار بر روي دستبند حك مي‌شود.

وي گفت خانواده‌هايي كه داراي بيمار مبتلا به آلزايمر هستند و نگران خروج از منزل و گم شدن وي هستند بايد اطلاعات لازم و سابقه بيماري‌هاي او را قبلا به اطلاع انجمن آلزايمر ايران برسانند.

اين اطلاعات شامل نام، آدرس، اطلاعات مهم پزشكي در مورد بيمار (مثل سابقه بيماري، نام داروهاي مصرفي) دفعات گم شدن يا محل‌هايي كه احتمال سرگردان شدن شخص مي‌رود و شماره تلفن تماس مي‌باشد.

صالحي يادآور شد اطلاعات مربوط به بيماران مبتلا به آلزايمر براي انجمن آلزايمر قابل دسترسي است و در صورت گم شدن بيمار با تماس با انجمن و بيان كد شناسايي، بيمار شناسايي و به خانواده تحويل داده مي‌شود.

وي افزود ثبت نام بيماران براي تهيه دستبند شناسايي داوطلبانه بوده و علاقه‌مندان به تهيه اين دستبند مي‌توانند با روابط عمومي انجمن آلزايمر ايران به شماره‌هاي ‪ ۴۴۶۳۰۶۵۲‬و ‪ ۴۴۶۳۳۵۵۵‬تماس بگيرند.

رئيس انجمن آلزايمر ايران در خصوص انجام اين كار گفت هدف از طرح اين برنامه مشاركت دادن ماموران پليس در بازگرداندن به موقع افراد مبتلا به آلزايمر به منزل است.

سرگرداني و عدم تشخيص مكان و زمان بطور مكرر در بيماران مبتلا به آلزايمر بروز مي‌كند در حاليكه بيماران از رفتار خود آگاه نيستند اين سرگرداني در هر ساعتي از روز يا شب مي‌تواند رخ دهد و حتي باعث گم شدن بيمار در حياط منزل خود شود.

زمانيكه بيمار از گم شدن خود آگاه مي‌شود به شدت دچار بيقراري مي‌شود و اين ترس و هراس بطور مداوم افزايش مي‌يابد و همين موضوع پريشان حالي او را بيشتر مي‌كند.

 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20669s, 18q