نخستين مركز زايمان بدون درد و زايمان درآب ايران راه‌اندازي شد

۱۳۸۶/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6746
نخستين مركز زايمان بدون درد و زايمان درآب ايران راه‌اندازي شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني ايران، در مراسم گشايش اين مركز دكتر "سيد مويد علويان " معاون سلامت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و جمعي از مسوولان دانشگاه شركت داشتند.

علويان در اين مراسم گفت: مركز آموزشي درماني شهيد اكبر آبادي يكي از بيمارستان‌هاي درجه يك و پرجمعيت كشور است و در سال گذشته با وجود يكصد و ‪ ۴۰‬هزار زايمان، شاهد هيچ مرگ و مير مادر و نوزاد نبود.

وي با تاكيد بر اينكه بايد علت‌هاي سزارين روزانه بررسي،افزودگفت: اين آمار بايد منطقي ، معقول و با نظارت دقيق صورت پذيرد.

معاون سلامت وزارت بهداشت ،فرهنگ‌سازي و آموزش درست دوران بارداري در جامعه را ضروري دانست و گفت:سطح آگاهي مردم در زمينه سلامت بايد افزايش يابد.

وي با اشاره به اينكه زايمان يك فرايند فيزيولوژي بدون مداخله است و خود به خود انجام مي‌شود،افزود: وظيفه ما دادن آگاهي به مردم و حفظ سلامت و ارتقاي بهداشت جامعه است.

مركز شهيد اكبر آبادي يكي از مراكز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي ايران با ‪ ۳۲۰‬تخت مصوب و ‪ ۲۱۳‬تخت فعال با ضريب اشتغال بالغ بر ‪ ۸۰‬درصد است كه علاوه بر بخش‌هاي زنان و زايمان، داراي بخش‌هاي پره ناتال،"آي سي يو ‪"ICU‬ زنان، "پست آي سي يو‪"، "POST ICU‬ان آي سي يو‪"، "NICU‬اس سي ان ‪،"SCN‬ درمانگاه فوق تخصصي نازايي ، ژنتيك ، ماموگرافي ، سونوگرافي و داپلر نيز است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00338s, 18q