موهای زائد زنگ خطر نازایی است

۱۳۹۱/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۳ - کد خبر: 67478

سلامت نیوز : یک متخصص پوست و استادیار دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، گفت: موهای زائد زنگ خطری برای نازایی است.

دکتر غلامرضا عشقی در گفت وگو با (ایسنا) ،‌ اظهار کرد: وجود موهای زائد که در بین خانم‌ها شایع بوده زمینه‌ساز نازایی و ریزش موهای سر و ایجاد جوش می‌شود.

وی اضافه کرد: موهای زائد بر اثر اختلالات هورمونی در بدن ایجاد می‌شود که این اختلالات می‌تواند ناشی از غدد تیروئیدی،‌ فوق کلیوی، هیپوفیز و تخمدان باشد.

دکتر عشقی گفت: این بیماران باید به پزشک مراجعه و بعد از انجام آزمایشات برای تنظیم هورمون‌ها از داروها استفاده کنند اما تنها راه از بین بردن موهای زائد استفاده از لیزر است که لیزر هیچ تأثیر سوء بر بدن بیماری نمی‌گذارد.

وی تأکید کرد: برخی افراد بر این باورند که انجام امور لیزر برای از بین بردن موهای زائد موجب ایجاد سرطان پوست می‌شود در حالی که این موضوع هیچ نوع پشتوانه علمی نداشته و باوری غلط است.

دکتر عشقی، تصریح کرد: مصرف میوه‌هایی که بیش از حد بزرگ هستند می‌تواند در ایجاد موهای زائد تأثیرگذار باشد همچنین استفاده از مرغ و گوشت‌های غیراستاندارد در ایجاد موهای زائد بی‌تأثیر نیست.

وی افزود: در صورتی که موهای زائد درمان نشود می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد چرا که در برخی موارد موجب نازایی می‌شود.

او خاطرنشان کرد: اغلب موهای زائد در قسمتهایی رشد می‌کند که نباید مو در این قسمتها باشد که بیشتر در ناحیه سینه، شکم و صورت در می‌آید که برای خانم‌ها آزاردهنده است.

دکترعشقی تصریح کرد: استفاده از تیغ موجب افزایش رشد مو نمی‌شود و تنها موجب زبری مو می‌شود.

وی گفت: استفاده از مومک به طور موقت رشد موها را ضعیف می‌کند اما به دلیل اینکه موهای زائد بر اثر اختلالات هورمونی می‌رویند مجدد رشد موها آغاز می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24749s, 19q