استفاده‌از رنگ‌هاي طبيعي درغلات حجيم شده سبب امنيت سبد مصرفي خانوار مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6749
استفاده‌از رنگ‌هاي طبيعي درغلات حجيم شده سبب امنيت سبد مصرفي خانوار مي‌شود

سعيد يوسف زاده در گفت وگو با  ايرنا افزود: حدود چهار دهه از توليد غلات حجيم شده در كشور مي‌گذرد، طي اين ساليان به دليل به كارگيري رنگ‌هاي مصنوعي دراين صنعت غذايي همواره مورد انتقاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بوده است.

وي اظهار داشت: از جمله عوارضي كه رنگ‌هاي مصنوعي به دنبال دارند پيش فعالي در كودكان و خردسالان اسكيزوفرني و سنين بعد از بلوغ و عواقب و مشكلات ديگري است كه به سرطان منجر مي‌شود.

وي كه خود مديرعامل شركت لينا نيك است اضافه كرد: با استفاده از تكنولوژي‌هاي روز، استفاده ار رنگ‌هاي طبيعي و بسته بندي مناسب مي‌توان امنيت غذايي را در اقلام مصرفي خانواده‌ها كنترل و نظارت كرد.

يوسف زاده با بيان اينكه در كشور توانايي توليد رنگ‌هاي طبيعي براي استفاده در غلات حجيم شده و ساير محصولات غذايي نداريم تصريح كرد: در حال حاضر رنگ‌هاي طبيعي از كشور دانمارك با هزينه واردات بالا صورت مي‌گيرد.

وي بهاي هر كيلو رنگ طبيعي وارداتي را ‪ ۴۰‬هزار تومان اعلام كرد و گفت: البته استفاده از رنگ‌هاي طبيعي در انواع پفك تاثيري بر قيمت فروش آن در بازار ندارد اما تاثير آن در هزينه‌هاي تمام شده كارخانه بسيار زياد است.

يوسف زاده تاكيد كرد: صنايع غذايي كشور بايد به سمتي حركت كنند كه تمامي مراحل توليد با استفاده از ماشين آلات روز دنيا و مواد اوليه مرغوب در فضاي كاملا بهداشتي صورت گيرد تا حقوق مصرف‌كننده تضييع نشود.

 

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.61034s, 18q