بسیج هیچ لیستی برای انتخابات نظام پزشکی ندارد

۱۳۹۱/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 67675
سلامت نیوز : محمد رئیس زاده در گفت‌و‌گو با فارس،افزود: انتخابات نظام پزشکی همان طور که هیئت اجرایی آن اعلام کرده بدون هیچ تغییری 4 اسفند برگزار می‌شود و حق هم همین است که طبق روال منطقی این انتخابات که روند قانونی خود را تاکنون در سلامت و دقت کامل و در زمانبندی قانونی انجام داده، تا انتها همین روند قانونی را طی کند.

وی گفت:‌ بیش از 4 هزار نفر پس از طی مراحل قانونی برای رقابت در این انتخابات تأیید صلاحیت شده‌اند و هر گونه تعویق یا ایجاد شائبه در این انتخابات بی‌حرمتی به جامعه پزشکی و افرادی است که اکنون صلاحیت آنها تأیید شده و در مرحله تبلیغات انتخاباتی هستند.

رئیس زاده افزود: ممکن است افرادی به رد صلاحیتها اعتراض داشته باشند، ایرادی ندارد، اعتراض خود را مطرح کنند. روال قانونی آن هم طی خواهد شد کما اینکه هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در مهلت بررسی شکایتها به همه اعتراضات در یک روند قانونی رسیدگی کرد و در نهایت نتایج نهایی و فهرست افراد تأیید شده را اعلام کرد.

رئیس بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: اما اینکه فرد یا افرادی بیایند و بگویند چون به رد صلاحیتها اعتراض دارند، انتخابات نباید برگزار شود، حرفی غیر منطقی و غیر قانونی است و تصور کنید در انتخابات ریاست جمهوری هم عده بخواهند به علت اعتراض به رد صلاحیتها انتخابات را به هم بزنند.

وی گفت:‌ چنین اقدامی مصداق واقعی بی‌قانونی و بدعت عجب و خطرناکی است که باعث هرج و مرج می‌شود و به هیچ وجه قابل قبول نیست. البته خوشبختانه وزارت بهداشت و هیئت اجرایی انتخابات نظام پزشکی روال قانونی را در پیش گرفته است که مورد حمایت بسیج جامعه پزشکی است.

وی ادامه داد:‌ متأسفانه در جاهایی اعلام می‌کنند که بسیج جامعه پزشکی برای انتخابات نظام پزشکی لیست داده است. بنده صراحتاً اعلام می‌کنم که بسیج جامعه پزشکی به هیچ عنوان به این انتخابات ورود مصداقی ندارد و تمام این شایعات و هر لیسنی را که بخواهند به بسیج جامعه پزشکی منتسب کنند تکذیب می‌کنم.

رئیس زاده گفت: هیچ لیستی ولو اینکه افرادی از بسیج جامعه پزشکی هم جزو آن باشند، لیست انتخاباتی بسیج جامعه پزشکی نیست، این سازمان به هیچ عنوان به این انتخابات ورود مصداقی ندارد و اساساً شأن بسیج را با چنین اقداماتی تنزل نمی‌دهیم که بخواهیم از فرد یا گروهی حمایت کنیم.

وی تأکید کرد: از نظر بسیج همه افراد تأیید شده هیئت نظارت بر این انتخابات بسیجی و عضو بسیج جامعه پزشکی هستند ولو اینکه فرم بسیج را هم پر نکرده باشند و از نظر ما هیچ فرقی بین افراد تأیید صلاحیت شده برای این انتخابات وجود ندارد.

وی اضافه کرد: تأکید ما فقط حضور حاکثری جامعه پزشکی در این انتخابات و برگزاری سالم این انتخابات است و در این زمینه هر کمکی بتوانیم انجام می‌دهیم.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور در مورد همایش «یادوارد شهدای زن جامعه پزشکی» نیز که دیروز در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد، توضیح داد:‌ این همایش دیروز با حضور 1200 نفر از زنان متخصص محجبه در عرصه‌های مختلف حوزه سلامت اعم از پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد.

وی گفت: زنان پرستار، بهیار، پزشک و داروساز در عرصه‌های مختلف انقلاب، جنگ تحمیلی و بعد از آن در صحنه‌های مختلف کشور حضور داشته‌اند و تعدادی از آنها نیز در این عرصه‌ها به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند.

وی افزود: برگزاری این همایش در واقع اولین همایشی بود که برای تجلیل از این زنان آزاده با محوریت شهید عزت الملوک کاووسی برگزار شد و در سالهای آینده نیز با معرفی دیگر زنان شهید جامعه پزشکی ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد:‌ این همایش با حضور زنان محجبه متخصص در عرصه‌های مختلف پزشکی نشان داد که حجاب به هیچ عنوان مانعی برای پیشرفت و تعالی زنان نیست و حضور زنان فرهیخته و دانشمند محجبه در این همایش بهترین گواه آن است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.46261s, 18q