۱۸۹ کاندیدای انتخابات نظام پزشکی آذربایجان‌شرقی مشخص شدند

۱۳۹۱/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۴ - کد خبر: 67676

سلامت نیوز : باب‌الله قاسمی ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: ششمین انتخابات نظام پزشکی همزمان با سراسر کشور در استان آذربایجان‌شرقی نیز چهارم اسفند در 10 حوزه انتخابات برگزار می‌شود.

وی افزود: انتخابات نظام پزشکی در هشت حوزه تبریز، مرند، شبستر، سراب، میانه، اهر، مراغه و بناب برگزار می‌شود و در دو حوزه آذرشهر و اسکو میان‌دوره‌ای خواهد بود.

قاسمی، گروه‌های ششگانه کاندیداها و رای‌دهندگان را پزشکان، داروسازان، دندان‌پزشکان، علوم آزمایشگاهی‌ها و ماماها و لیسانسیه‌های پروانه‌دار و بالاتر (بینایی سنجی، شنوایی‌سنجی، کاردرمانی، فیزیوتراپی، اغذیه، لیسانس داروسازی و گفتار درمانی) اعلام کرد.

وی اضافه کرد: در نخستین شعب فرعی برای شهرستان‌های که تعداد اعضای هیئت ‌مدیره آن به حدنصاب نرسیده‌اند، صندوق فرعی ارسال می‌شود.

قاسمی گفت: برای شهرستان ملکان از حوزه مراغه، عجب‌شیر از حوزه بناب، جلفا از حوزه مرند، کلیبر و ورزقان از حوزه اهر و بستان‌آباد، هریس، هشترود و چاراویماق از حوزه تبریز صندوق رای ارسال و این حوزه‌ها در انتخابات حوزه‌های یاد شده شرکت می‌کنند.

وی، تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی استان آذربایجان‌شرقی را 205 نفر اعلام کرد و اظهار کرد: 16 نفر از ثبت‌نام‌کنندگان به دلیل مدارک ناقص، انصراف و یا براساس بندهای ذکر شده در قانون انتخابات نظام پزشکی ردصلاحیت شده‌اند.

قاسمی تصریح کرد: در تبریز نیز 44 نفر برای انتخابات نظام پزشکی ثبت‌نام کرده بودند که صلاحیت سه نفر رد شده و 41 کاندیدا برای 17 کرسی هیئت مدیره در این حوزه با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وی، تعداد واجدان شرایط رای دادن در ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی استان آذربایجان‌شرقی را 3 هزار و 500 نفر اعلام کرد و گفت: 6 هزار نفر از این تعداد در حوزه انتخابیه تبریز است.

قاسمی خاطرنشان کرد: در مجموع 94 نفر از تبریز و هشت شهر دیگر به عنوان اعضای هیئت مدیره نظام پزشکی انتخاب خواهند شد که تعداد اعضای هیئت مدیره تبریز 17 نفر و در هشت شهرستان دیگر هر کدام هفت نفر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای برگزاری پرشور و سالم انتخابات پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: هیئت نظارت بر انتخابات اسامی افراد تائید صلاحیت شده را در مهلت تعیین شده اعلام کرد که این افراد تا پایان روز سوم اسفند مهلت دارند تبلیغات انتخاباتی را خود در چارچوب ضوابط انتخابات نظام پزشکی انجام دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.10858s, 18q