تعرفه های 92 را تا اسفندماه امسال تعیین می‌کنیم

۱۳۹۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۲ - کد خبر: 67804
سلامت نیوز : مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت گفت: به امید خدا تعرفه های امسال را در اسفندماه تعیین و اعلام می کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علیرضا اولیایی منش اظهار داشت: از سه ماه قبل جلسات متعددی در خصوص تعیین تعرفه‌های درمانی سال 92 با حضور نمایندگان 4 شرکت پایه بیمه، سازمان حمایت از مصرف کننده، نماینده وزارت رفاه و نماینده معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امیدواریم در جلسه شورای عالی بیمه که اسفند ماه تشکلی می‌شود تصمیم نهایی دراین خصوص گرفته شده و تعرفه‌های سال آینده قبل از پایان امسال اعلام شود و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی از نابسامانی نجات پیدا کنند.

دکتر اولیایی منش گفت: از نظر وزارت بهداشت تعرفه ها باید مطابق با قیمت های واقعی خدمات تعیین شود ولی با توجه به کمبود منابع مالی سازمان های حمیات کننده که بیمه ها هستند، تعرفه های سال 92 نیز با قیمت های واقعی خدمات کمی فاصله خواهد داشت.

وی افزود: فاصله کمبود اعتبارات تا قیمت واقعی را نیز برای بیمارستان ها و مارکز درمانی باید دولت جبران کند وگرنه این مراکز در اداره خود به مشکل برمی خورند.

وی در خصوص آنچه در جلسه شورای عالی بیمه ها در نهایت تصویب خواهد شد، گفت: در این جسله معمولا" چند سناریو برای تعیین قیمت تعرفه ها مطرح می شود که باید منتظر بمانیم و ببینیم تصمیم جلسه چه می شود و از هم اکنون نمی توان درصدی برای تعرفه های سال آینده تخمین زد.

مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت با اعلام اینکه سال 28 اسفند سال 90 دولت برای جبران کمبود اعتبارات ناشی از عدم قیمت واقعی تعرفه ها 2000 میلیارد تومان به وزارت بهداشت اختصاص داد ولی امسال هنوز هیچ مبلغی در این خصوص به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اختصاص نیافته است که امیدواریم تا پایان سال این امر مهم تحقق یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51386s, 19q