تولید 40 درصد مواد اولیه دارویی در کشور

۱۳۹۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 67807
سلامت نیوز : رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه به طور میانگین 40 درصد مواد اولیه مورد نیاز تولید دارو در داخل کشور تولید می‌شود، عنوان کرد: گسترش تولید مواد اولیه دارویی از جمله اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت در سال آینده است.

دکتر احمد شیبانی در گفت وگو با (ایسنا)، افزود: البته این میزان از تولید در اقلام مختلف، متفاوت است. در برخی اقلام دارویی صد درصد مواد اولیه دارویی توسط تولید کنندگان داخلی فراهم می‌شود.

وی در ادامه از گسترش تولید مواد اولیه دارویی در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه با فعالیتی که دانشگاه‌های علوم پزشکی دارند، مرتب مواد اولیه جدید را سنتز می‌کنند و به بخش صنعت می‌دهند تا تولید شود. افزایش تعداد تولیدکنندگان مواد اولیه دارویی از اولویت‌ها و برنامه‌های اساسی وزارت بهداشت در سال آینده است.

شیبانی در خصوص ورود گیاهان دارویی به فهرست‌های بیمه‌ای اظهار کرد: بیمه در طول سال جاری بیش از 50 قلم داروی گیاهی را تحت پوشش بیمه قرار داد و این روند هنوز هم ادامه دارد. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای گیاهی راهکار اساسی به منظور توسعه و ارتقای داروهای گیاهی و ایجاد انگیزه برای تولید کنندگان آن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.39967s, 19q