2000 اکیپ بازرسی از اماکن توزیع مواد غذایی فعال شد

۱۳۹۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 67809
سلامت نیوز : صبح امروز با حضور رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از مسوولان مربوطه در این دانشگاه، مانور کشوری طرح «بسیج سلامت نوروزی» آغاز شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد کاظم ندافی، رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در مراسم برگزاری مانور کشوری طرح «بسیج سلامت نوروزی»، گفت: همزمان با آغاز فصل بهار و مقدماتی که مردم برای سفرهای نوروزی فراهم می‌کنند، وزارت بهداشت نیز طرحی را از اول اسفند تا پانزدهم فروردین ماه تحت عنوان «طرح بسیج سلامت نوروزی» در نظر می‌گیرد و در این طرح از هتل‌ها، رستوران‌ها، اماکن بین راهی، مهمانپذیر‌ها و تمام مکان‌هایی که مردم به آنجا مراجعه می‌کنند، بازرسی می‌شود.

به گفته وی، در طرح بسیج سلامت نوروزی 2000 اکیپ بازرسی حضور خواهند داشت که از مراکز عمومی تهیه و توزیع مواد غذایی، بازرسی به عمل می‌آورند.

ندافی گفت: 1200 اکیپ در این طرح از ساعت 8 صبح تا 8 شب در استان‌ها و محل‌هایی که جاذبه گردشگری دارند، فعال هستند و به این دلیل مردم اقبال بیشتری برای سفر به این استان‌ها دارند، این بازرسی‌ها شبانه‌روزی خواهد بود و در این استان‌ها بازرسی‌ها به صورت تشدید یافته خواهند بود.

وی با تاکید بر آن که وزارت بهداشت نظارت‌ها از اماکن عمومی را قبل از آغاز سفرهای نوروزی مردم آغاز می‌کند، ادامه داد: اگر مردم در مراجعه به اماکن عمومی، تخلفات بهداشتی را مشاهده کردند، می‌توانند موارد را با تلفن 1490 در میان گذارند. این شماره تلفن برای رسیدگی به شکایت‌های مردمی در نظر گرفته شده و بازرسان طی 72 ساعت به شکایت‌ها رسیدگی می‌کنند و در صورت لزوم، اقدامات قانونی مربوطه را انجام می‌دهند.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: مانور کشوری طرح «بسیج سلامت نوروزی» همزمان با تهران، در پنج دانشگاه دیگر نیز در حال انجام است.

وی همچنین گفت: در 15 بهمن و همچنین 15 اسفند ماه برنامه گسترده «کنترل آب آشامیدنی» در سراسر کشور اجرا می‌شود.

ندافی افزود: علاوه بر بازرسی‌های معمول، 300 بازرسی ویژه نیز از اماکن عمومی تهیه و توزیع مواد غذایی در نظر گرفته شده است.

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تدارک نرم‌افزاری تحت وب با عنوان «سامانه جامع بازرسی سلامت محیط و کار» خبر داد و گفت: از این سامانه در طرح بسیج سلامت نوروزی برای اماکن بین راهی، هتل‌ها و رستوران‌ها استفاده می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: طرحی در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی تصویب شده که در صورت ابلاغ آن، این امکان فراهم می‌شود که سه بازرسی آخر انجام شده از هر محلی برای مردم قابلیت رویت پیدا کند، به این ترتیب مردم می‌توانند با مراجعه به وب‌ سایت مربوطه، نتیجه سه بازرسی آخر از محل مورد نظر خود را مشاهده کنند. این امر، نوعی مشارکت دادن مردم در اصلاح امور مربوط به مردم است و امیدواریم این طرح برای اجرا به زودی ابلاغ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.7194s, 18q