برخی با پشتوانه دولت به دنبال تعویق انتخابات نظام پزشکی هستند

۱۳۹۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۱۱ - کد خبر: 67835
برخی با پشتوانه دولت به دنبال تعویق انتخابات نظام پزشکی هستند
سلامت نیوز : رئیس ستاد ستادانتخاباتی ائتلاف سپیدگفت: برخی به دنبال این هستند كه درصورت عدم تایید صلاحیت در انتخابات نظام پزشکی، این انتخابات را با پشتوانه دولت به تعویق اندازند.

علی تاجرنیا درگفت‌وگو با ایلنا با بیان این مطلب گفت: هدف ازاین سناریو این است كه انتخابات نظام پزشکی را به بعد ازبرگزاری انتخابات ریاست جمهوری موکول کنند، تا درشرایط دولت جدید و بنابر موازنه جدید قدرت این انتخابات برگزارشود.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی من براین است که اگر انتخابات نظام پزشکی هم در موعد مقرر برگزارشود در‌‌ نهایت رئیس دولت درصدور حکم ریاست جدید سازمان نظام پزشکی اختلال‌هایی را ایجاد خواهد كرد.

تاجرنیا همچنین واکنش رئیس دولت به روند رسیدگی به صلاحیت نامزد‌ها را به دلیل ردشدن صلاحیت صدر به عنوان کاندیدای نزدیک به جریان دولت بیان كردو افزود: در ردصلاحیت‌های اولیه که تعدادبسیارزیادی ازچهره‌های برجسته پزشکی ازحضور در انتخابات نظام پزشکی بازماندند نه رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی ونه رئیس دولت واکنش نشان ندادند.

وی ادامه داد: اماهمین که دربررسی مجدد صلاحیت‌ها در هیات مرکزی نظارت صدر تایید صلاحیت نشد هم رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی دراعتراض به روندبررسی صلاحیت ها یک نامه غیرقانونی به رئیس دولت نوشت و هم احمدی نژاد خواستار تجدیدنظر درباره افرادی شد که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده اند.

رئیس ستاد ستادانتخاباتی ائتلاف سپید ورود احمدی‌نژاد به انتخابات نظام پزشکی را تنها به دلیل تایید صلاحیت نشدن صدر دربررسی مجدد صلاحیت‌ها در هیات مرکزی نظارت دانست وافزود: ازهمین رو واکنش احمدی نژادرا نسبت به ردصلاحیت‌ها درانتخابات نظام پزشکی صادقانه وخیرخواهانه نمی‌دانم.

تاجرنیا بااشاره به اینکه انتخابات نظام پزشکی دراین دوره ازانتخابات بیش ازدوره‌های گذشته سیاست زده شده است: البته شروع کننده آن رئیس کل سازمان نظام پزشکی است که یک بیانیه سیاسی درواکنش به خبر یک سایت خبری درمورد این انتخابات نوشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.83994s, 18q