۸۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور استاندارد بین‌المللی دارند

۱۳۹۱/۱۲/۰۲ - ۱۶:۳۰ - کد خبر: 67886

سلامت نیوز : سید مجتبی معظمی امروز در نشست خبری که به مناسبت برپایی شانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث برگزار شد افزود: در شرایط سختی قرارداریم و همه گونه تحریمی در حوزه تجهیزات پزشکی وجود دارد اما تا این لحظه تلاش شده خدمات مناسبی به مردم داده شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد: کار سختی انجام می‌دهیم و سازمانهای مرتبط مانند اغلب وزارتخانه‌ها برای مرتفع شدن مشکلات تلاش می‌کنند اما تنوع در اقلام سلامت بسیار وسیع است و نوع کالاها بسیار متفاوت هستند بنابراین تأمین تمام این لیست کار سخت و تخصصی است که باید برنامه‌ریزی و شرایط مناسبی داشته باشد.

معظمی گفت: در شرایط تحریم تأمین این نیازها بسیار سخت است و چرخه بهداشت و درمان باید بیش از اینها تلاش کند.

رئیس اتحادیه بازرگانان افزود: تمام متخصصان کشورمان و بیمارستانها انتظار دارند که بهترین وسیله و ابزار پزشکی را استفاده کنند بنابراین صادرات در بخش پزشکی بسیار سخت است چرا که علاوه بر تأمین نیازهای داخل باید صادرات را هم داشته باشیم.

معظمی گفت: رقم‌های صادرات نشان‌دهنده کار بزرگ در صادرات نیست بلکه نتیجه حرکتی است که از واردات 100درصدی به راه‌اندازی 400 واحد تولیدی رسیده‌ایم.

وی افزود: از این تعداد بیش از 50 واحد تولیدی اقلام خود را صادر می‌کنند.

معظمی گفت: 80 شرکت تجهیزات پزشکی امروز در ایران دارای استانداردهای بین‌المللی هستند به طوری که کشورهای دیگر از این امکانات تعجب می‌کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33151s, 18q