دستگيري باند بين‌المللي قاچاق زنان و دختران در تهران

۱۳۸۶/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6792
دستگيري باند بين‌المللي قاچاق زنان و دختران در تهران

سرهنگ مهدي احمدي، رئيس اداره ارتباط با رسانه هاي نيروي انتظامي در گفت و گو با فارس، با اعلام اين خبر، افزود: اين شبكه ترانزيت، دختران و قربانيان تجارت خود را از مرزهاي شمالي كشور وارد و از مرزهاي جنوبي كشور خارج مي‌كردند شامل 15 نفر زن تبعه ازبكستان و كشور آذربايجان و 10 نفر مرد كه به عنوان هدايت كنندگان باند بودند كه همگي آنها طي دو ماه كار اطلاعاتي و عمليات پليسي پليس امنيت اخلاقي دستگير شدند و اكنون در بازداشت هستند.
وي گفت: اين باند فساد و فحشا زنان و دختران كشورهاي مختلف آسياي ميانه را وارد ايران مي‌كردند و پس از عبور آنها از ايران از مرزهاي جنوبي كشور خارج مي‌كردند كه اطلاعات بيشتر در مورد مدت زمان دقيق فعاليت اين باند و ميزان فعاليت آنها در حال بررسي است ولي بر اساس اطلاعات موجود زنان و دختران ايراني در بين قاچاق شدگان نبوده است.
وي افزود: اين باند، زنان و دختران قرباني تجارت خود را در پوشش زيارت حرم امام رضا(ع) از كشورهاي آسيابي ميانه با هواپيما وارد فرودگاه امام خميني مي‌كردند و آنها را به محل استقرار خود در كرج انتقال مي‌دادند، سركرده ايراني اين باند همچنين از زنان و دختران قاچاق شده در طول مدت نگهداري آنها در ايران با شركت دادن آنها در مجالس پارتي كسب مال مي كرد.
وي گفت: پس از مدتي زنان و دختران قاچاق شده به بندر عباس منتقل مي‌شدند و با قايق قاچاقچيان به كشورهاي جنوبي خليج فارس منتقل مي‌شدند.
احمدي اضافه كرد: پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي در راستاي اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي از دو ماه پيش پس از دريافت گزارشهايي مبني بر فعاليت اين باند فساد، فعاليتهاي اطلاعاتي را شروع كرد و در نهايت با 48 ساعت عمليات پليسي تا تاريخ چهارم شهريور ماه همه اعضاي اين باند را دستگير كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16114s, 18q