حاکمیت بالینی بومی‌سازی شده تجربیات کشورهای دیگر است

۱۳۹۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 67955

سلامت نیوز : ناصر محمدپور در گفت‌وگو با فارس در مورد اجرای حاکمیت بالینی در زیرمجموعه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: حاکمیت بالینی نشان‌دهنده ارائه خدمات درمانی صحیح توسط فرد کار بلد به بیماران است و 6 بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی تهران در این راستا برتر کشور شده‌اند.

وی گفت: همچنین در زمینه ارائه صفات ایمن، بکارگیری نظرات بیماران و همراهشان و ممیزی بالینی 3 بیمارستان بهارلو، شهید رجایی و شریعتی لوح برتر اخذ کرده‌اند.

به گفته محمدپور استقرار حاکمیت بالینی کاری نیست که در عرض کوتاه‌مدت به اجرا در آید و حاصل حداقل سه سال تلاش پیگیر است که بر پایه 5 سال مطالعه بنا گذاشته شده بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: ما با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر مدل‌های مختلفی را بررسی کردیم که مدل برگزیده «ارتقای کیفیت حاکمیت بالینی» بود که تجربیات کشورهای دیگر را بومی‌سازی کردیم و با اجرای به مرور و برطرف کردن خطاها آن را توسعه دادیم.

وزارت بهداشت از سال 89 برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات درمانی در بیمارستانها مدلی با عنوان«حاکمیت بالینی» را ارائه کرد که شامل هفت بند می‌شود و مدیریت جامع کیفیت، توجه به ابعاد مختلف آموزش، فن‌آوری سلامت، مدیریت خطر، اثر بخشی، مدیریت کارکنان، ممیزی بالینی به عنوان رویکرد نوین مدیریتی در طرح حاکمیت بالینی مطرح شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.88507s, 19q