پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي راه‌اندازي شد

۱۳۸۶/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6806
پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي راه‌اندازي شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر علي اكبر ولايتي، رييس پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي در آيين افتتاح پژوهشكده اظهار داشت: اين پژوهشكده در سه موضوع آموزش، توليد علم و درمان فعاليت مي‌كند و نكته مهم اين است كه در سايه توليد علم و پژوهش است كه مي‌توان به عنوان يك مركز معتبر در جهان و خصوصا در جهان اسلام ارائه خدمات كرد.


دكتر مسجدي، قائم مقام پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي نيز در ادامه مراسم اظهار داشت: مايه افتخار است كه اين مركز در سه بخش اصلي درمان، آموزش و توليد علم به عنوان سه نمونه علمي كشور برگزيده شده است و امروز با فعاليت چندين ساله مراكز پنج گانه تحقيقاتي مشتمل بر مركز تحقيقات كنترل و پيشگيري دخانيات، مركز تحقيقات سل و بيماري‌هاي ريوي،‌مركز تحقيقات مايكروباكتريولوژي،‌مركز تحقيقات بيماري‌هاي ناي و مركز تحقيقات پيوند ريه، پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي، مجوز تاسيس گرفته است.


وي افزود: آزمايشگاه سل پژوهشكده يكي از معتبرترين مراكز آزمايشگاهي و آزمايشگاه مرجع كشور است و در آينده‌اي نزديك به عنوان هشت آزمايشگاه فرامنطقه‌يي دنيا معرفي خواهد شد.


وي تاكيد كرد: اين موفقيت‌ها نشان از همت و توان محققين و متخصصان ماست كه توانستند با تلاش خستگي ناپذير خود به اين اهداف دست پيدا كنند.


مسجدي ادامه داد: تعامل با بانك اسلامي موجب شده است كه تنها در سال جاري 14 كارگاه علمي در زمينه بيماري‌هاي ريه و سل در 14 كشور اسلامي برگزار شود و بخش اعظمي از خدمات اين مركز نيز به بيماران كشورهاي محرومي همچون عراق و افغانستان اختصاص داده شده است.


وي افزود: در بخش پيوند ريه كه به عنوان يكي از مهمترين و دشوارترين جراحي‌هاي شناخته شده دنيا است، توانسته‌ايم فعاليت‌هاي خوبي را انجام بدهيم و در مراقبت‌هاي پس از عمل جزو معدود مراكز منطقه‌يي و آسيايي هستيم كه مي‌توانيم اين كار را انجام دهيم.


مسجدي همكاري با اتحاديه اروپا و انجمن ريه اروپا را از فعاليت‌هاي مهم اين مركز دانست.


به گزارش ايسنا در ادامه مراسم، دكتر زالي، رييس بيمارستان علوم پزشكي شهيد بهشتي نيز اين مركز را مايه مباهات جامعه علمي كشور دانست و اظهار داشت: در كمتر از دو ماه توانسته‌ايم دومين پژوهشكده معتبر را در سطح دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در بيمارستان شهيد دانشوري دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تاسيس كنيم.


گفتني است، پژوهشكده سل و بيماري‌هاي ريوي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در محل بيمارستان تخصصي مسيح دانشوري واقع در دارآباد تهران در پنج بخش اصلي مركز تحقيقات كنترل و پيشگيري دخانيات، مركز تحقيقات سل و بيماري‌هاي ريوي،‌ مركز تحقيقات مايكوباكتريولوژي، مركز تحقيقات بيماري‌هاي ناي و مركز تحقيقات پيوند ريه از امروز با حضور رييس مجلس شوراي اسلامي رسما آغاز به كار كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.29148s, 19q