چگونگی درمان بیماری پوستی

۱۳۹۱/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 68083
چگونگی درمان بیماری پوستی
سلامت نیوز : پسوریازیس از جمله بیماری‌هایی است كه طب رایج برای آن درمان قطعی ندارد و اینجاست كه طب مكمل و سنتی می‌تواند به بیمارانی كه به این بیماری مبتلا هستند، كمك كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ پسوریازیس بیماری پوستی مزمنی است كه معمولا با ضایعه‌های پوستی به صورت پلاك‌های قرمز و ملتهب كه روی آن پوشش سفید یا پوسته پوسته است، دیده می‌شود.

بیماری‌های متابولیك مانند دیابت، بیماری‌های قلبی‌ـ‌عروقی، مشكلات روحی روانی و افسردگی، استرس و آب و هوای سرد و خشك از عوامل مرتبط با تشدید بیماری است.براساس طب سنتی پسوریازیس یا داءالصدف بیشتر در افراد دارای مزاج سرد و خشك(سودایی) دیده می‌شود.

اولین گام درمان برای این بیماران اصلاح مزاج و تغذیه فرد است.طب سنتی ایرانی و چینی معتقد است تنظیم فعالیت كبد و كمك به سم‌زدایی می‌تواند به درمان بیماران كمك كند.خار مریم از بهترین گیاهانی است كه به‌واسطه تاثیرش به این امر می‌تواند كمك‌كننده باشد. بابونه به‌صورت دم‌كرده و كرم، عرق شاتره، آلوورا و شاتوت نیز از فرآورده‌های طبیعی موثر در كاهش علائم پسوریازیس است.

در مورد مصرف تمام موارد گفته شده ضروری است كه با پزشك متخصص مشورت كنید چون وضع بیماری و مزاج در افراد مختلف متفاوت است.استرس از مواردی است كه این بیماری را به‌طور قابل ملاحظه‌ای تشدید می‌كند، بنابراین هر امری كه آرامش بیشتری به بیمار بدهد بسیار موثر خواهد بود.

دم‌كرده سنبل‌الطیب می‌تواند برای بعضی از بیماران مفید باشد. طب چینی كه تركیبی از طب سوزنی، گیاهان دارویی و روش‌های دیگر است می‌تواند كمك زیادی به كاهش علائم پسوریازیس بكند.

طب سوزنی می‌تواند با كمك به بازگرداندن تعادل سیستم‌های مختلف بدن، تاثیر روی سیستم ایمنی و افزایش جریان خون موضعی در درمان بیماری پسوریازیس كمك‌كننده باشد و باعث كاهش علائم و شدت بیماری شود.

نكته قابل‌توجه نبود هرگونه عارضه جانبی در این روش است، اما معمولا بیماران نیاز به چندین جلسه درمان دارند، تا تاثیرات درمان را ملاحظه كنند، این روش برای ایجاد آرامش برای بیماران نیز بسیار مفید است.

با توجه به خطرات و ممنوعیت مصرف كورتون در دوران كودكی و نیز حاملگی و شیردهی، طب سوزنی روش خوبی در این افراد است. این روش در پسوریازیس مفصلی نیز كمك‌كننده است.

نقل مكان به یك منطقه با آب و هوای گرم و مرطوب، استفاده روزانه نور آفتاب، اشعه ماوراءبنفش، حمام بلغور یا جو دوسر باعث بهبود شرایط بیمار می‌شود. به بیماران توصیه می‌شود از خشكی پوست جلوگیری كنند، بنابراین پرهیز از استفاده روزانه از صابون هنگام استحمام، پرهیز از كیسه كشیدن، استفاده از صابون‌های نرم‌كننده یا روغن‌های گیاهی باید مدنظر باشد.

تمام روش‌های گفته شده اگر زیرنظر یك متخصص انجام شود می‌تواند به كاهش در مصرف كورتون‌ها كه دارای عوارض فراوان است، بینجامد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5293s, 18q