پرستاران به علت فشار کاری در معرض خطاهای شغلی هستند

۱۳۹۱/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 68092
سلامت نیوز : رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: گروه پرستاری که حداقل 60 درصد شاغلان بخش بالین کشور را تشکیل می دهند به علت فشار کاری ناشی از کمبود نیروی انسانی در معرض خطاهای شغلی هستند.

یعقوب جعفری در گفت وگو با نظام پرستاری اظهار کرد: پرستاران به علل مختلف دیگری چون مسئولیت انجام بسیاری از امور بیماران، عدم بازآموزی مناسب حرفه ای پس از اشتغال و... در معرض وقوع خطاهای شغلی پرستاری هستند.

وی ادامه داد: از این رو همان طور که هر فرد خود را بیمه درمان می کند یا در خصوص بیمه خودرو اقدام می کند باید پرستاران بیش از پیش و با حساسیت فراوان نسبت به بیمه مسئولیت شغلی اهتمام کنند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری افزود: البته بیمه مسئولیت به معنای تأیید بی مبالاتی و قصور پرستاران نیست و همه پرستاران موظف هستند طبق استانداردهای خدمات پرستاری به درستی عمل کنند اما باید شرایطی فراهم شود تا در صورت وقوع خطاهای پرستاری مشمول پرداختهای کلان دیه ناشی از قصور نشوند.

جعفری گفت: همه مشاغل در جای خود حساسیت ویژه ای دارند، اما رشته های شغلی گروه پزشکی به علت ارتباط با انسان(اشرف مخلوقات) حساسیت و جایگاه ویژه ای دارند.وی یادآور شد: خطاهای شغلی مشابه سایر خطاهای انسانی اجتناب پذیر است اما خسارتهای ناشی از آن دارای اهمیت و بعضاً خسارتها جبران ناپذیر است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92334s, 18q