طرح ملي سلامت محور دادرس اسفند ماه در کشور اجرا مي شود

۱۳۹۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۱ - کد خبر: 68132
سلامت نیوز : در برنامه افق روشن راديو سلامت مطرح شد:طرح ملي سلامت محور دادرس اسفند ماه در کشور اجرا مي شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي راديو سلامت ، معاون پيش دبستاني و دانش آموزي سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به طرح سلامت محور دادرس د ر مدارس کشور به برنامه افق روشن راديو سلامت گفت:اين طرح براي آماده سازي نوجوانان در شرايط سخت اجرا مي شود.

علي منيري با بيان اينکه اين طرح با هدف آموزش مهارت هاي امداد و نجات به دانش آموزان اجرا مي شود افزود:طرح دادرس ويژه مقاطع راهنمايي است.
معاون پيش دبستاني و دانش آموزي سازمان جوانان هلال احمر درباره هدف از تعيين دانش آموزان مقطع راهنمايي در اجراي طرح دادرس گفت:سازمان جمعيت هلال احمر و آموزش و پرورش نوجوانان مقطع راهنمايي را با هدف ارتقاي ميزان و ضريب سلامت دانش آموزي انتخاب کرده است.
منيري آموزش هشت مهارت امداد و نجات به دانش آموزان را محور طرح دادرس عنوان کرد و گفت:آموزش ها توسط مربيان امداد و نجات به مربيان مدارس و از آن طريق به دانش آموزان منتقل مي شود.
وي طرح دادرس را فاقد نمره درسي و کلاسي دانست و افزود:در پايان آموزش هاي امداد و نجات / مسابقه اي با هدف انتخاب بهترين دانش آموز امداد گر برگزار مي شود که درآن بهترين دانش آموز امدادگر کشور معرفي خواهد شد.
معاون سلامت آموزش و پرورش نيز در گفت و گوي تلفني با برنامه افق روشن در خصوص همکاري مشترک آموزش و پرورش و جمعيت هلال احمر د راجراي اين طرح به راديو سلامت گفت:در طرح آموزشي 40 ساعته دادرس به نوعي دغدغه ترويج سلامت امداد و نجات در بين دانش آموزان مقطع راهنمايي نهادينه مي شود.
دکتر محمد چينيان افزود:طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته طرح دادرس از نيمه اسفند ماه در سراسر کشور اجرايي مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80981s, 18q