ورود جمعیت هلال‌احمر به مباحث درمانی

۱۳۹۱/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۲ - کد خبر: 68260

سلامت نیوز : رییس جمعیت هلال‌احمراز ورود این جمعیت به مباحث درمانی خبرداد وگفت: در دو سال گذشته بیشترین مسئله هویت‌یابی و تعیین مسیر درست در بخش بهداشت و درمان و توانبخشی بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر ابوالحسن فقیه در گردهمایی معاونان بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه برگزاری این جلسات در ارتقای فعالیت‌های بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر مفید است خاطرنشان کرد: مسائل مختلفی که در این جلسات مطرح می‌شود، شناسایی نقاط قوت و آسیب‌شناسی برنامه‌های ناموفق را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در دوسال گذشته بیشترین مسئله هویت‌یابی و تعیین مسیر درست در بخش بهداشت و درمان و توانبخشی بود گفت: در این مدت مسائل به خوبی مطرح و آسیب‌ها شناسایی شد و در حال حاضر یکی از پر مشغله‌ترین مسئولیت‌های جمعیت هلال‌احمر در معاونت بهداشت و درمان و توانبخشی صورت می‌گیرد.

فقیه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری خوب، مدیریت همه جانبه و اجرای شایسته برنامه‌ها در استان‌ها را از جمله فعالیت‌ها در مسیر هویت‌یابی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی برشمرد و گفت: درمان داخل کشور، سیاست‌ها به سمت ورود جمعیت هلال‌احمر به مباحث درمانی پیش رفت و استان‌هایی که از امکانات و پتانسیل‌ها استفاده کردند و فرصت‌ها را غنیمت شمردند و توانستند به نتایج قابل قبولی برسند.

وی با اشاره بر اینکه کارها و فعالیت‌ها در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی باید به صورت دقیق ارائه و به مرحله تصویب برسد خاطرنشان کرد: برنامه ارائه شده از سوی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی باید به طوری تهیه و تنظیم شود که قابلیت مطرح‌شدن در شورای عالی و تصویب و گنجانده‌شدن در آیین‌نامه و قوانین جمعیت هلال‌احمر را داشته باشد.

فقیه با تاکید بر اینکه در بخش توانبخشی رقابت زیادی بین دستگاه‌های دولتی و خصوصی وجود دارد افزود: باید تلاش کنید با توجه به بهره‌گیری از امکانات، نیروهای متخصص و پتانسیل‌های موجود با ارائه خدمت خوب و قیمت مناسب تبدیل به برترین دستگاه ارائه دهنده خدمات توانبخشی در کشور شوید.

رییس جمعیت هلال‌احمر با اشاره بر تغییر چارت‌های جمعیت هلال‌احمر افزود: درحال حاضر اگر معاونت بهداشت درمان و توانبخشی این پتانسیل را در خود می‌بیند که همچون سازمان امداد و نجات و سازمان جوانان به صورت یک زیر مجموعه سازمانی به فعالیت خود ادامه دارد باید با ارائه برنامه‌های دقیق و ریشه‌ای در این مسیر گام بردارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.67532s, 18q