راه‌اندازی کلینیک ویژه برای مداوای بیماران اتباع آذری

۱۳۹۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۳ - کد خبر: 68302

سلامت نیوز : فرهاد پورفرضی امروز در گفت‌وگو با فارس ؛ راه‌اندازی یک مرکز مجهز و کلینیک ویژه برای مداوای بیماران اتباع آذری را ضروری دانست و اظهار داشت: امیدواریم با همکاری بخش خصوصی این فضا فراهم شود.

این مسئول افزود: علاوه بر اردبیل مراجعه اتباع آذری به استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان و تهران را نیز شاهد هستیم که انتظار می‌رود با افزایش ظرفیت، امکانات و تجهیزات مورد نظر پزشکی در استان از مراجعه بیماران اتباع آذری به سایر مناطق جلوگیری شده و در استان مداوای لازم صورت بگیرد.

قائم مقام وزیر بهداشت عمده دلیل این سفر‌ها و استفاده از ظرفیت پزشکی کشورمان را توانمندی بالای ایران در این حوزه اعلام کرد و گفت: اگر امروز از کشورهای مختلف به ویژه حوزه خلیج فارس شاهد مراجعه بیماران به کشورمان هستیم، دلیل آن توانمندی‌های پزشکی ایران است که امروز زمینه یک تحول جدی را فراهم آورده و جزو 10 کشور برتر در حوزه پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان داشت: یک سری از مراجعه کنندگان به صورت سرپایی و برای بار اول مراجعه کرده و بخش دیگری نیز برای تشخیص‌های تخصصی و فوق تخصصی به مراکز درمانی ما مراجعه می‌کنند که عمده مراجعات نیز بخش قلب آن هم برای اعمال جراحی قلب، آنژیوگرافی و ... است، به طوری که برخی از مسئولان کشور آذربایجان نیز عمل جراحی قلب خود را در اردبیل انجام دادند.

پورفرضی از فعال بودن متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در اردبیل خبر داد و گفت: مراجعات در این بخش نیز بسیار زیاد است و در کنار آن جراحی بدخیم، شیمی‌درمانی، بیماری‌های داخلی نظیر غدد، دیابت و همچنین مداوای مشکل نازایی از دیگر علل و عوامل مراجعه اتباع آذری به مراکز درمانی و بیمارستانی ماست.

وی بیان داشت: روزانه بیش از 2 هزار نفر از طریق گمرک بیله‌سوار وارد کشورمان می‌شوند که 80 درصد مراجعات در حوزه درمانی به مرکز استان اردبیل صورت می‌گیرد و 20 درصد مراجعات نیز به سایر مناطق انجام می‌شود.

پورفرضی یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده با مراکز درمانی و پزشکی سعی شده نسبت به مراجعه سهل و بدون وقت قبلی اتباع آذری اقدام لازم صورت بگیرد تا آنها بتوانند در مدت زمان کوتاه بحث درمان و مداوای خود را انجام دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37356s, 19q