چالشهای ایمپلنتولوژی در ناحیه زیبایی بررسی می شود

۱۳۹۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۲ - کد خبر: 68392
سلامت نیوز : اولین سمینارعلمی انجمن ایمپلنتولوژی ایران با محوریت "چالشهای ایمپلنتولوژی در ناحیه زیبایی" 10 و 11 اسفندماه در مرکز همایشهای کتابخانه ملی ایران برگزار می شود .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دکتر ابوالحسن مسگرزاده رئیس هیئت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه چالشها در ناحیه زیبایی یکی از بحث انگیزترین موضوعات محافل رشته ایمپلنتولوژی است، این موضوع به عنوان تم اصلی این سمینار انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه به روز کردن دانش دندانپزشکان در زمینه تکنیک ها و روش های نوین ایمپلنت یکی از اصلی ترین اهداف برپایی اولین سمینار علمی انجمن ایمپلنتولوژی است، خاطر نشان ساخت: زمان مناسب قرار دادن پروتز روی ایمپلنت از چالشهای این رشته به شمار می رود، برخی دندانپزشکان با استناد به موارد علمی معتقدند که بلافاصله پس از قراردادن ایمپلنت در داخل فک می توان پروتز را روی آن قرار داد، اما برخی دیگر از دندانپزشکان با استناد به مستندات علمی دیگری با این امر مخالف بوده، معتقدند تاخیر در بارگذاری پروتز، ضریب موفقیت عمل ایمپلنت را افزایش می دهد که قرار است در این سمینار مباحث فوق مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

به گفته مسگرزاده، با توجه به رشد و توسعه دانش تولید مواد جدید در زمینه ساخت ایمپلنت و پروتز، موادجدید و پروتز و نقش بایومتریال ها در ارتباط با ایمپلنت به عنوان دیگر محورهای این سمینار انتخاب شده است .

وی اظهار داشت: در این سمینار روش جدید بازسازی فک هایی که استخوان آنها تحلیل رفته است به کمک مواد و روشهای جدید و همچنین استفاده از تکنیک کشش استخوان که از شیوه های نوین در رشته ایمپلنتولوژی به شمار می رود، ارایه می شود .

رئیس هیئت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران گفت: از نوآوری های انجام شده در این سمینار طرح سئوالات شایع دندانپزشکان در ارتباط با ایمپلنت و پاسخ به این پرسشها به جای ارایه مقاله است که تا کنون حدود 100 پرسش شایع از سوی شرکت کنندگان مطرح و پاسخهای علمی متناسب با آنها براساس مستندات علمی داده شده است .

وی اضافه کرد: مخاطبان این سمینار را متخصصان رشته های جراحی دهان، فک و صورت ؛ پریودنتولوژی ؛ پروتز و دندانپزشکان عمومی تشکیل می دهند .مسگرزاده تصریح کرد: این سمینار در راستای هدف اصلی انجمن ایمپلنتولوژی ایران که ساماندهی آموزشی، درمانی و صنفی رشته ایمپلنت است، برگزار می شود .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01399s, 18q