پیوند «صورت» در آینده نزدیک در ایران انجام می‌شود

۱۳۹۱/۱۲/۰۹ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 68500
سلامت نیوز : عبدالجلیل کلانتر هرمزی در نشست اولین پیوند دست در بیمارستان 15 خرداد افزود: 11 سال است که در نوبت پیوند دست قرار داریم و تاکنون این پیوند در کشور انجام نشده است و با رضایت خانواده‌ای که اعضای فرزند خود را اهدا می‌کنند امیدواریم روند پیوند در کشور تسریع شود چرا که هم اکنون شاخص پیوند در کشور بسیار بالا است و باید در حد جهانی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با بیان اینکه دستی که برای پیوند آماده می‌شود باید مشکلات مادرزادی نداشته باشد، ادامه داد: مراکز درمانی که با مرگ مغزی بیماران خود سر و کار دارند باید به هنگام رگ‌گیری و انجام آزمایشها مراقب باشند تا از رگ‌های مرکزی آزمایش بگیرند تا صدمه‌ای به اندام‌ها و اعصاب دست وارد نشده و کار پیوند راحت‌تر انجام شود.

کلانتر‌هرمزی گفت: ما آمادگی انجام اعمال مکرر پیوند دست را داریم.

رئیس بیمارستان 15 خرداد تصریح کرد: از روز گذشته ساعت 6 بعد از ظهر که اعلام مرگ مغزی و رضایت خانواده اعلام شد آزمایشها برای انجام پیوند دست از روز گذشته کلید خورد و تا امروز ادامه دارد.

وی اظهار کرد: دست دارای چند عضو استخوان، عصب، شریان، پوست و چربی بوده و تمام آنها باید پیوند زده شوند و بنابراین با توجه به اینکه داروهای مورد نظر این پیوند تهیه شده و تیم مستقر پیوند بر سر بالین بیمار نظارت کافی دارند به فکر پس زدن این پیوند نیستیم و احتمال موفقیت  70 درصدی این پیوند وجود دارد.

رئیس بیمارستان 15 خرداد تصریح کرد: بعد از گذشت یک هفته تا 10 روز می‌توانیم بگوییم که پیوند موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر.

کلانتر هرمزی گفت: حدود 100 بیمار از 5 سال پیش در بیمارستان پرونده تشکیل دادند و عصر روز گذشته پس از اعلام آمادگی پیوند دست 5 نفر از این افراد سریعاً خود را به تهران رساندند که یکی از آنها کاندیدای عمل پیوند شد.

وی با اشاره به اینکه تمرین‌های بسیاری بر روی اجساد انجام داده‌ایم و نگران پیوند نیستیم، گفت: چنانچه بیماری معرفی شود ظرف کمتر از  24 ساعت کار پیوند را آغاز می‌کنیم.

رئیس بیمارستان 15 خرداد از انجام پیوند صورت خبر داد و گفت: به زودی شاهد پیوند صورت در کشور خواهیم بود که تاکنون انجام نشده است و چندین سال است که با پزشکی قانونی در ارتباط هستیم تا موافقت آنها را جلب کنیم. اعضای تیم پیوند صورت مشخص شده‌اند و منتظر دهنده آن هستیم بنابراین چنانچه خانواده‌ای رضایت خود را اعلام کنند بیمارستان توان انجام این پیوند را دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.638s, 18q